Balık Yeniayı, "İYİ"leşiyoruz...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Yılın en güzel, en şanslı haftalarından birine giriyoruz. 2 Mart’ta gerçekleşecek olan Jüpiter kavuşumlu Balık Yeniayı, 5 Mart’ta gerçekleşecek olan Güneş/Jüpiter kavuşumu ve Mars/Venüs’ün Plüton ile kavuşumu bu haftanın en önemli gökyüzü hadiseleri.

Öncelikle haftanın ilk günleri, Pazartesi ve Salı günü, Mars ve Venüs, Ay Düğümlerine güzel açılanıyorlar fakat Ay kapanma fazında olduğu için yeni başlangıçlar, yeni girişimler için pek uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Yine de bu güzel açıyı, bırakmak istediğimiz alışkanlıklar, ilişkiler ve konular açısından değerlendirebiliriz. Ya da girişimlerimizi uygulamaya koymak yerine planlamak, düzenlemek, organize etmek açısından değerlendirebiliriz.

2 Mart Çarşamba akşamı, saat 20.34’te, Balık Burcu(nun 12 derecesinde, Jüpiteryen bir Yeniay gerçekleşecek.

Hem fiziksel hem ruhsal olarak çok güçlü bir şifa enerjisinin açığa çıkacağı bu Yeniay, birçok kişiye şanslı, güzel başlangıçlar da getirecektir. Genel olarak duygusallık, merhamet, iyimserlik, vicdan ve yardımlaşma isteği artacaktır. Sağlık problemleri için yeni tedavi yöntemleri, yeni ilaçlar, yeni kararlar gündeme gelebilir.

Yaşlılar, hastaneler, sağlık çalışanları, sağlık ve tedavi konuları, huzurevleri, iş ve çalışma koşulları, işçi ve memurlar, evcil hayvanlar ve alternatif tıp gündemde. Yeniay'ın etkili olacağı 15 gün içerisinde dünya genelinde tıp alanında yeni gelişmeler, yeni ilaçlar ve tedavi yöntemleri duyabiliriz. Çocuklarla ilgili, çocuk sağlığı ile ilgili yeni kararlar alınabilir. Sezgiler ve rüyalar da hafta genelinde çok yoğun olacaktır. Bir yandan da Balığın gölge yönü olarak rehavet, dalgınlık, karmaşa ve yönsüzlük de yaşanabilir.

An haritasındaki Venüs/Mars/Plüton kavuşumu, ikili ilişkiler veya iş hayatıyla ilgili aşırı hırs yapabileceğimiz durumların olabileceğini, tutkularımızı, arzularımızı dizginlemekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Şüphe, kıskançlık, takıntı, baskı ve güç arzusundan kaçınmalıyız. Bu açının doğru kullanımı, yapmak istediklerimiz, başlatmak istediklerimiz veya başarmak istediklerimize odaklanıp, kararlılık ve güçlü bir irade göstermek olacaktır. Bir taraftan da Aralık ayından beri süre gelen sorun ve belirsizliklerin artık son aşaması ve karar zamanı olacaktır.

Uranüs’ün Yeniay’a ve Jüpiter’e olan açısı ise hızlı gelişmelerin, sürpriz başlangıçların olabileceğini gösteriyor. Hırslarımızı kontrol altında tutup rehavete kapılmazsak ilahi destek ve şans bizimle. Mümkün olduğu kadar yardımlaşmak, insan, hayvan, çocuk, yaşlı demeden her canlıya yardım eli uzatmak, bu güçlü şifa enerjisini kat be kat büyütecektir.

Hemen peşinden 4/5 Mart tarihlerinde ise Güneş ve Jüpiter kavuşumda olacaklar. Yılın en şanslı günü. Her türlü başlangıcınız, girişiminiz, yenilikleriniz için değerlendirebilirsiniz. Haftanın ilk yarısı arınmak, bırakmak, tasarlamak, ikinci yarısı ise harekete geçmek, başlatmak, yeni kararlar almak için çok şanslı etkiler barındırıyor...

Yılın en güzel, en şanslı haftalarından birine giriyoruz. Ruhumuza, bedenimize, zihnimize şifa olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.