Balıkesirde yaran gecesi yoğun ilgi gördü

Balıkesir'de yaran gecesi yoğun ilgi gördü

Bu yıl ikincisi düzenlenen Balıkesir Çankırılılar Yaren gecesi, Balıkesir'de

bulunan Çankırılı hemşerilerimizim birbirleri ile tanışmalarını kaynaşmalarını ve genç nesillere yöremizin geleneklerinden kopmamayı hedefleyeyen gece amacına ulaştı.

Geçen yılında 125 kişinin katılımı ile düzenlenen gece bu yıl yaklaşık 240 kişinin katılımı ile geçtiğimiz cumartesi akşamı Balıkesir Polisevinde oldukça coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Düzenlenen geceye Balıkesir ve ilçelerinde yaşayan Çankırılılar beklenenin üzerinde ilgi gösterirken, yemekte bir konuşma yapan Balıkesir Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Demirkıran "Balıkesir'de yaşayan Çankırılılar olarak yılda bir kez de olsa böylesi birliktelik sergilemiş olmamızın mutluluğunu yaşıyorum. Her yıl artarak devam eden bu organizasyona destek veren hemşerilerimi de kutluyorum." dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Yaran Gecesi, başta Balıkesir merkezde faaliyet gösteren Seyhan Reklamcılık - Ali Seyhan (Ilgaz), Tekbaş Kuyumculuk - Şeref Tekbaş (Merkez) ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Çankırılıların katkılarıyla gerçekleştirildi. Geceye katılanların, düzenlenen organizasyondan memnun ve mutlu oldukları gözlemlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler