Başkan Dinç bu kez Fas’ta incelemelerde bulunuyor!

Başkan Dinç bu kez Fas’ta incelemelerde bulunuyor!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kurban Bayramı tatili içerisinde başladığı Fransa gezisinden

döndükten sonra, ayağının tozu kurumadan bu kez kendisini Kuzey Afrikanın tarihi ve turistik ülkelerinden Fas yollarına vurdu!

Yaklaşık bir ay önceden planlanan gezi geçtiğimiz Perşembe günü başladı ve gezinin yine Türk Belediyeciler Birliği tarafından organize edilen gezinin “tarihi kentlerin yerinde görülmesi ve incelenmesi” kapsamında gerçekleştirildiği öğrenildi.

Başkan Dinç’in Kuzey Afrika'nın turistik ülkesi Fas gezisine Ak Partili Belediye Meclis üyelerinden Av. Abdulkadir Çelik ile Mithat Kılıç’ın eşlik ettiği de öğrenildi.

2 Mart 1956 tarihinde Fransa’ya karşı bağımsızlığını ilan eden Fas, Kuzey Afrika’nın son yıllarda parlayan cazip ülkelerinden biri olma özelliği ile birlikte başta başkent Rabat ve gerekse Hollywood filimcilerinin büyük ilgi gösterdiği Kazablanka  dünya turizminin önemli merkezlerindendir. Bunun yanı sıra başta İstanbulluların kullandıkları "fes"in ülkemizde yayılmasının nedeninin de "Fas'tan gelen gemici miçolarının" etken olduğunu bir çoğumuz biliriz. Özellikle Atlas Okyanusuna kıyısı olan kentlerindeki turizm hareketinin giderek arttığı Fas'ta, başta Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Belediye Meclis Üyeleri Çelik ile Kılıç’ın bu geziden Çankırı adına oldukça faydalı bilgilerle dönmesi beklenebilir!

Hatta hatta Başkan Dinç'in, bir önceki gezisinde programda olmadığı halde gerçekleştirdiği “hayali” Fransa Çevre Bakanı Jean-Louis Barloo görüşmesine benzer bir şekilde bu gezisinde de uzun yıllar sonra ülkemizi ilk kez ziyaret eden Fas Başbakanı Abbes Al Fassi ile sürpriz bir görüşme de yaparak ülkemiz adına "iade-i ziyaret" borcumuzdan da bizleri kurtarabilir!

FAS GEZİSİ SİDE AKTARMALI!
Belediye Başkanı İrfan Dinç ve meclis üyeleri Av. Abdulkadir Çelik ve Mithat Kılıç'ın birlikte oldukları gezinin ilk durağı Antalya/Side oldu. Cuma günü Side Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Tarihi Kentler Birliği'nin ilk toplantısında diğer belediye başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Dinç, Pazar günü sabat 08.30 uçağı ile Fas'a hareket ettiler.

MHP’Lİ ÜYELERDEN ÖDENEĞE HAYIR!
Haber servisimizin elde ettiği bilgilere göre, Fas gezisi ile ilgili ayrılacak ödeneğin gündeme getirildiği meclis toplantısında MHP’li belediye meclis üyelerinin “geziye katılacak iki üyeden bir tanesi MHP grubundan olsun” talebine Başkan Dinç’in “Bir dahaki sefere!” şeklindeki yanıtı ile birlikte MHP’li belediye meclis üyelerinin tamamının gezinin ödeneğine “red oyu” verdikleri de öğrenildi.
 
Başkan Dinç ve beraberindeki meclis üyelerinin 17 Kasım Perşembe günü Çankırı’ya döneceği öğrenilirken, "başkanlık" makamına Belediye Meclis Üyesi Celal Kaman vekalet ediyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler