Başkan Dinç, Paris’te hava değişiminde!

Başkan Dinç, Paris’te hava değişiminde!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, üzerinde biriken aşırı gerilimden

kurtulmak amacıyla olsa gerek bugünlerde Paris'te dolaşıyor!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 2009 yılını bitirmek üzere olduğumuz şu günlerde 28 Mart yerel seçimleri öncesinde başlayan “stresli günlerin” kendisinde bıraktığı etkiden kurtulamadığını görünce çareyi Bayramın 2’nci günü kendisini Avrupa'nın önemli eğlence merkezlerinden biri olan Paris’e atmakta buldu!

Bildiğiniz gibi Belediye Başkanı İrfan Dinç son aylarda sergilediği tutum ve davranışlarıyla oldukça “agresif” bir fotoğraf veriyordu. İşte bu fotoğraftan bazı hatırlatmalar:

- Seçimleri kazandığı günün akşamı sergilediği tutumla uzun süre hafızalardan silinmeyecek kareler vermişti! Özellikle “İftiracılardan hesap sormazsam namerdim!” cümlesi ile o güne damgasını vurmuştu!

- 3 Ekim 2009 Cumartesi günü AK Parti Büyük Kongresinin yapıldığı gün Vedat Beki ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde bir belediye başkanına yakışmayacak hal ve davranışları sergilemekten kaçınmamış ve sonunda “O gün çok sinirliydim!” deme ile olayı geçiştirmeye çalışmıştı.

- Bitmedi! 14 Ekim 2009 Çarşamba günü Ankara/Keçiören’de Çankırı Belediyespor’un düzenlediği yemekte “Vedat Beki bu yemekteyse ben çıkarım!” demiş ve kendisine hiç de yakışmayan tepkisini o gece, protokol masasında diğer davetlilerin önünde çekinmeden ortaya koymuştu!

- Bayram öncesi, MHP Belediye Meclis Üyesi Recep Doğru’nun “Yunus AVM İnşaatı ile ilgili” gündeme taşıdığı soruya 18 Kasım 2009 tarihinde yaptığı yazılı açıklama ile yine bir Belediye Başkanına yakışmayacak hal ve davranışları sergilemekten kaçınmamıştı!

Yaşanan bu olaylardan sonra Karatekin gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Kapdan da kaleme aldığı yazısında “Başkanın psikiyatriste görünmesi” yönünde telkini ile karşılaşmıştık!

TAVSİYE EDİLEN DOKTOR PARİS'TE Mİ DERSİNİZ?
Belediye Başkanı İrfan Dinç, Mart ayı başından itibaren yaşadığı stresli ve özellikle Belediyenin “mali açıdan” tıkanmış halinden öylesine “bunalmış” olmalı ki, çareyi Avrupa’nın önemli eğlence merkezlerinden Paris’e kaçışta buldu!

Yaklaşık 10 günlük bir Paris gezisi Başkan Dinç’e ne derece “moral” kazandırır bilinmez! Uzmanlara göre “sorunlardan” uzaklaşmak, kişinin yaşadığı sorunları çözme konusunda “çare” değil! Başkan Dinç Paris dönüşünde Belediyenin kasasında “ihtiyacı olan parayı” bulamayacak! Yine Paris dönüşünde gündemdeki sorular ve sorunlar kendisini bekleyecek!

Bütün bunlar ortadayken, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in çareyi “Paris’e kaçışta” bulmasının sizce anlamı ne olabilir ki?

Yine Çetin Kapdan’ın tavsiyesine dönelim ve “Galiba başkan Türk doktorlarına güvenemedi” diyebilir miyiz?

Şaka bir yana Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç “normale dönsün de” çareyi neredeve nasıl ararsa arasın! İster Fransa ister Patagonya! Bizim için fark etmez! Nedeni çok basit: Çankırı’nın kaybetmeye tahammülü yok! Tabii ki "normal" halini bildiğimiz İrfan Dinç Çankırı'ya ne yaptı diye sorabilirsiniz?

Bunu da kısaca cevaplayalım: Tepeden tırnağa yenilediği tarihi Çamaşırhane! Neden mi? Bu da sorulur mu! Kirli çamaşırlar nerede yıkanacak?

Not: Bayramın 2’nci günü Fransa’ya giden Başkan İrfan Dinç’in 7 Aralık 2009 Pazartesi günü görevinin başında olacağı öğrenildi. Bu tarihe kadar Belediye Başkanlığı makamına Belediye Meclis Üyesi Celal Kaman vekalet edecek.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler