Başkan Dinçe bir yalanlama daha!

Başkan Dinç'e bir yalanlama daha!

İşadamı Sadık Yakın tarafından "yumruklanması" sonrası “Hak sahipleri ile defalarca

görüştük” açıklaması ile yaşanan olayın "kendisinden kaynaklanmadığını" ortaya koyma gayretinde olan Belediye Başkanı İrfan Dinç'e bir yalanlama da Çankırı'nın tanınmış isimlerinden biri olan, Belediye Meclisinin eski üyelerinden "Patronun oğlu" lakaplı Ahmet Yazıhan'dan geldi.

Bilindiği gibi Belediye Başkanı Dinç, yediği "yumruk" sonrası, söz konusu arsa ile ilgili olarak, “Belediye hizmet binamızın yanında 15–20 yıldır harabe biçimde tarihi bir yapı bulunmakta. Burayı kentimize kazandırmak için göreve geldiğim ilk günden beri girişimlerde bulundum. Hak sahipleriyle defalarca toplantılar yaptım ama sonuç alamadım. Daha sonra dönemin valisi Ali Haydar Öner Bey ilgilendi. O da bu işten sonuç alamadı. Sonuç olarak biz burayı kamulaştırmaya karar verdik ve işlemleri başlattık” diye açıklama yapmıştı.

BİR KEZ TOPLANTI YAPILDI!
Ahmet Yazıhan, söz konusu arsada toplam 72 m2’lik hissesinin olduğunu ve dönemin valisi Ali Haydar Öner’in hak sahiplerini makama çağırdığını fakat toplantıdan bir netice çıkmadığını belirtti. Yapılan o toplantıdan sonra kesinlikle kendilerine başka bir çağrının veya tebligatın gelmediğini belirten Yazıhan, Başkan Dinç’in açıklamalarının "doğruları" yansıtmadığını bildirdi.

Yazıhan, Valilik makamında yapılan toplantıyı doğrulayarak, “O toplantıdan başka bir görüşme olmadı. Bana da sözlü ya da yazılı herhangi bir çağrı yapılmadı. O harabenin şehrin ortasında öylece durmasından ben de razı değilim. Ancak bu bahaneyle yalan yanlış beyanlarda bulunmak Belediye Başkanına yakışmıyor” dedi.

ARSA İLE İLGİLİ AYRINTILARA ULAŞIYORUZ
Öte yandan, Sözcü18.com Haber Merkezi olarak "yumruklama" olayının altında yatan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç'in "mezbelelik alan" olarak nitelendirdiği binaya ait bilgilere de ulaşma çabalarımız bazı sonuçlar verdi. Elde ettiğimiz bilgilere göre, toplamda 815 m2 olan arsanın hissedarları arasında Ahmet Yazıhan, Osman Erol, Seyit Ahmet Köse, Şerife Hoşafçıoğlu, İrfan Hoşafçıoğlu, Huriye Bağvant, İsmail Hoşafçıoğlu, Sabahattin Gökmen, Ömer Gökmen, Rifat Dolay, Türkan Büyükurvaylı, Sadık Yakın, Mehmet Rıfkı Aktürk gibi isimler bulunuyor.

Bu hissedarların çeşitli payları ile birlikte iki isim aynı paya sahip. Bunlardan biri Sadık Yakın, diğeri ise bugün hayatta olmayan, ancak mirasçılarının yaşadığı bir isim. Her iki ismin payları 203'er m2.

Ve yaşanılanlar bir kez daha gösteriyor ki Belediye Başkanı İrfan Dinç bir kez daha “milletin gözlerinin içine baka baka yalan söylüyor” (!)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler