Başkan Dinç’ten Belediyespor’a darbe üstüne darbe!

Başkan Dinç’ten Belediyespor’a darbe üstüne darbe!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’nın tek profesyonel

takımı olan Çankırı Belediyespor'a karşı acımasız tavrını her geçen gün şiddetini artırarak sürdürüyor!

Kulübü sezon başında yaklaşık 2 trilyon lira borç yükü altına sokarak adeta “sahipsiz” bırakan Belediye Başkanı İrfan Dinç, uzun görüşmeler sonrası Sevda Karaali Şireci yönetimine devretmek zorunda kaldığı Çankırı Belediyespor’a, o günkü şartlarda sağlamış olduğu destekleri bugünlerde teker teker geri alıyor!

Sezon başında kulübe destek olması amacıyla Çankırı Belediyesine ait Belediye İş Merkezindeki Düğün salonu ve 8 dükkanın kira gelirlerini “Belediye Meclis kararı” ile veren Başkan Dinç, yine “Belediye Meclis kararı” ile geri aldı!

Çankırı Belediye Meclisi’nin 4 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda  “Özel Kalem Müdürlüğünün 1 Şubat 2010 tarih ve 34 sayılı Meclis Başkanlığına havaleli teklif yazıları üzerinde yapılan müzakerede;

İlimizde amatör sporun geliştirilmesi ve amatör sporculara destek olmak için Çankırı Belediye Spor Kulübü Derneğine gelir getirmek amacıyla tahsis edilen mülkiyeti Belediyemize ait tüm taşınır ve taşınmaz malların tahsisinin kaldırılmasına, gereği için evrakın Özel Kalem ve Mali Hizmetler Müdürlüğüne havalesine, 04.02.2010 tarihinde toplantıya katılan üyelerden Hamdi Yorulmaz ve Kamil Çoban’ın ret oylarına karşılık diğer üyelerin kabul oyları ve oy çokluğu ile kabulüne karar verildi.” deniliyor.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in talimatı ile meclise taşınan ve alınan "kararla" birlikte, Çankırı Belediyespor'a gelir getiren düğün salonu ve dükkanların kira gelirlerinin "sonlanmış" olması ile, “Taşınınır” mallar kapsamına dahil olan Çankırı Belediyespor takımının ulaşım hizmetlerinde kullandığı “otobüs” de geriye alınmış oluyor!

Ve Belediye Başkanı İrfan Dinç'in son icraati gösteriyor ki, "Ben kulübü hem yaklaşık 2 trilyon lira borç batağına sürüklerim! Hem de kulübe üç kuruş gelir getiren imkanları da elinden alırım" (!)

Kentin Belediye Başkanı, kentin tek profesyonel takımı Çankırı Belediyespor'a darbe üzerine darbe vurmaya devam ediyor! Başta sporseverler olmak üzere, kamuoyu da olup bitenleri "ilgiyle" izliyor!

ALINAN KARARDA FARKLI BİR SKANDAL DAHA!
Çankırı Belediye Meclisinin 4 Şubat 2010 tarihinde almış olduğu kararda “iki red” oyunu görünce diğer MHP’li belediye meclis üyelerinin bu karara “evet” dediklerini görünce, Sözcü18.com haber merkezi olarak bazı üyelere ve “evet” oyu veren Hamdi Yorulmaz’a telefonla ulaştık.

Kendisiyle görüştüğümüz MHP Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Hamdi Yorulmaz “Yazıişlerinden çıkan karar metni yanlış! Biz MHP grubu olarak o günkü oylamada ‘red’ kararı verdik! Ancak oylama hızlı yapıldığı için, ön sırada oturduğumuzdan sadece benim ve Kamil beyin elinin havada olduğu görülmüş! Önümüzdeki ilk toplantıda bu karar metnine önerge vererek itiraz edeceğiz. Biz meclisten geçen bu karara MHP grubu olarak bütün üyelerimizle birlikte red kararı verdik. Bunu kamuoyunun bilmesini isterim” dedi.

Fotoğraf 1: İrfan Dinç. Fotoğraf 2: Belediye Meclisi kararı. Fotoğraf 3: MHP Meclis Üyesi Hamdi Yorulmaz.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler