Başkan Esen: Çankırı'nın geleceğine yatırım yapıyoruz

Başkan Esen: Çankırı'nın geleceğine yatırım yapıyoruz

Çankırı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Buğday Pazarı Ahmet Talat Onay Bulvarı’nda altyapı rehabilite çalışmalarına başladı.

ÇANKIRI Belediyesi, şehrin kilit noktalarında alt ve üstyapı rehabilite çalışmalarına devam ediyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, Buğday Pazarı Ahmet Talat Onay Bulvarı’nda altyapı rehabilite çalışmalarına başladı. Çalışma süresince bölgeye araç park edilememesi, trafik kural ve işaretlerine uyulması konusunda vatandaşlardan hassasiyet göstermelerini beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, "Çalışma alanlarımızda vatandaşlarımız hem yaya hem de araç trafiği olarak zorluk çekebilirler, fakat bu çalışmalarımız ile Çankırı’nın geleceğine önemli bir yatırım yapıyoruz. Vatandaşlarımıza da anlayışlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz." dedi.

İLK KAZMA AHMET TALAT ONAY BULVARI'NA VURULDU

Geçtiğimiz yıl birinci etap altyapı iyileştirme çalışmalarını tamamlayan ekipler, ikinci etaba girdi. İlk kazma Ahmet Talat Onay Bulvarı’na vuruldu. Altyapı rehabilitasyon çalışması kapsamında bulvar üzerinde bulunan hatlar, Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak yenilenecek. İçme suyu, kanalizasyon yağmur suyu hatları ile mazgalların yenilenmesinin ardından üstyapı çalışmaları ile bulvarda konforlu bir ulaşım sağlanacak.

cankiri-ahmet-talat-onay-altyapi-calismasi-resim-02.jpg

'MUSLUKLARDAN AKAN SARI VE KOKULU SU' İLE İLGİLİ BAŞKAN ESEN'DEN SÖZCÜ18'E 'ÖZEL' AÇIKLAMA

Öte yandan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, son bir aydır vatandaşın yoğun şikayetine neden olan musluklardan akan suyla ilgili olarak Sözcü18'e 'özel açıklama'da bulundu. Başkan Esen konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Size gelen şikayetler bizlere de yapılmakta. Çankırılı hemşehrilerim şunu bilmeliler ki; Güldürcek Barajı 'içme suyu' için yapılmış bir baraj değil. Burası sulama amaçlı yapılmış bir baraj. Barajın planları da - donanımı da bu konsepte. Öncelikle bunun bilinmesi gerekiyor. Vatandaşın 'Evimin musluğundan sarı su akıyor! Su kokuyor!' benzeri şikayetlerin nedeni geride bıraktığımız günlerde bölgenin aldığı yoğun yağış. Bu yağışlar neticesinde baraj debisi yükseldi. Baraja gelen su erozyonu da beraberinde getirince yağmurlu havalarda bu süreç yaşanıyor. Vatandaşımızın endişesi 'sağlık açısından bir sıkıntı olur mu?' Bu sorunun yanıtı kesinlikle 'Hayır'. Suyun renginde değişiklikle beraber hafif de bir koku var. Su Birliği'ndeki görevli müdür arkadaşımız ilk günden itibaren yoğun bir mesai vermekte. Sağlık Bakanlığı ve ÇED raporları çerçevesinde yeni kimyasallar kullanıldı. Günlük hatta zaman zaman saatlik raporlar alınıyor. Endişeye mahal verecek bir durum söz konusu değil. Vatandaşımız rahat olsun."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
48 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler