Başkan Esen'den 'öğretmenler onuruna' yemek

Başkan Esen'den 'öğretmenler onuruna' yemek

Çankırı Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Merkez'de görev yapan öğretmenler onuruna cumartesi akşamı Hacıali Restorant'ta bir yemek programı düzenledi.

ÇANKIRI Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Merkez'de görev yapan öğretmenler onuruna cumartesi akşamı Hacıali Restorant'ta bir yemek programı düzenledi. Aileleri ile birlikte akşam yemeğine katılan öğretmenleri, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve eşi karşıladı.

Kısa bir konuşma yapan Başkan Esen, Çankırı’da eğitime verdikleri katkıdan dolayı tüm öğretmenlere teşekkür etti. Öğretmenlerin sorunlarına da değinen Esen, "Açıkça söylemek gerekirse ülkemizde eğitim alanında farklı beklentilerin olduğunun, nesil değiştikçe farklı sıkıntıların oluştuğunun farkındayız. Aydınlık bir gelecek, mutlu yarınlar inşasında en büyük fedakârlığı sizlerden beklerken siz kıymetli öğretmenlerimizi de rahat ettirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, mesleki itibarını korumak, toplum içinde ve özellikle öğrenci karşısında konumunu daha da güçlendirmek devletimizin önemli bir sorumluluğu. Bu konuda da son dönemde ciddi adımların atıldığını görmekteyiz." dedi.

Milli eğitimin bir milletin can damarı ve hayat ağacı; öğretmenlerin ise o damarın kanı ve o ağacın can suyu olduğunu belirten Esen, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Müzikli eğlence ile devam eden programda öğretmenlere karanfil verildi.

esen-ogretmenlere-yemek-resim-044.jpg

ogretmenler-gunu-yemek-resim-0333.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
5 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler