Başkan Şahinden STK başkanlarına sitem!

Başkan Şahin'den STK başkanlarına sitem!

Ak Parti Çankırı il, merkez ve ilçe belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ile

belediye meclis üyelerinin katılımı ile tarihi Çamaşırhane’de Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından gerçekleştirildiği ifade edilen, basına açık bölümünde İl Başkanı Av. İdris Şahin de bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Şahin, Ak Parti Genel Merkezince 29 Mart tarihinde düzenlenen ve 3 gün süren “Yerel Yönetimler Sempozyumu”nda “dereceye giremeyenlere” layık görülen “teşekkür beratlarını” teslim etti.

ÜÇ PARTİ EL ELE, AK PARTİ TEK BAŞINA!
Başkan Şahin, konuşmasının giriş bölümünde, 23 Nisan 1920’nin 90’ıncı yılına göndermeler yaparak başladı. Şahin; “Ak Parti’nin karşısındaki muhalefet tek vücut olmuş gerek usul yöntemleri ile gerekse kavga ve dövüşle Millet Egemenliğini intifaya uğratmaya çalışıyorlar. Millet onları çok güzel bir şekilde seyrediyor. Hani diyorlardı ya Demokrasi kaçınılmaz. Siz birilerine pay çıkarıyorsunuz, birilerinin önünü açıyorsunuz diye. Şimdi Meclis Anayasa değişikliğini gördüler ki bu milletin istekleri doğrultusunda siyaset yapan bir tek parti AK Partidir. Ve bunu Mecliste geceli gündüzlü çalışmaları ile ispatlayan bir kadro vardır.
Bitişik ikiz gibi hareket eden CHP, MHP koalisyonu şimdi bir tane de yavru doğurdular. Arkalarına BDP’yi taktılar. Hani AK Partinin anayasa değişikliklerine destek vereceklerdi? Hani bu milletin bölünmüşlüğünü biraz daha çabuklaştıracaklardı? Ne oldu? Bunlar bizim karşımızda ittifak olmuşlar ana muhalefet, yavru muhalefet ve onların birleşmesinden dünyaya gelen BDP ile hep birlikte kol kola milletin önüne engel olmaya çalışıyorlar. Ama bu millet her zaman olduğu gibi sandıkta yine en iyi cevabı kendilerine vereceklerdir. Bundan hiç birimizin şüphesi olmasın.” derken, kendisinden hayli emin cümlelerle toplantıda bulunanları etkilemenin rahatlığı içerisindeydi.

GÜNDEMİ ÖZETLERKEN, OLAYLARIN
HAKİMİ OLDUĞUNU GÖSTERİYORDU
İl Başkanı Av. İdris Şahin, yoğun günleri geride bırakmanın verdiği rahatlıkla ve 23 Nisan törenlerinden sonra geldiği tarihi Çamaşırhane’nin atmosferi içerisinde, partililere seslenirken, ülke gündemini özetlemeye devam ediyordu:

“Millet Egemenliğinin temsilcileri bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde ciddi bir sınav vermekte. Fakat ne acıdır ki bu üçüzler meclis çalışmalarını sabote etmekte, engellemektedirler. Millet iradesi dışında güç kullanmaya çalışanlan, kol kola gezenler bu gün de aynı görüntüleri sergileyerek köstek olmaktadırlar.

Birileri hukuk dışı yollarla Cumhuriyeti koruma görüntüsü ile hareket ederek kendilerini göstermektedirler. Bu şekilde hareket edenleri Türk milletinin ve Çankırı halkının sağduyusuna havale ediyoruz. İnşallah AK Parti bu anayasa değişikliğinde de yine samimi tutumları ile muhalefete en güzel cevabı verecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

10 YILDA ÇANKIRI'YA NE YAPTILAR?
İl Başkanı Şahin, ülke gündemini özetledikten sonra, yerel siyasete giriş yapmakta gecikmedi ve konuya, Başkan Dinç’in yumruklanmasını hatırlatan olayı öne çekmeyi tercih etti. Başkan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gerçekten ülke gündemini meşgul eden bu konularda muhalefet nasıl olayları tahrik eden davranışları sergilemekte ise, bu gün yerel yönetime karşı da benzer şekilde sergilemeye devam etmektedirler. Değerli arkadaşlar, bizim Çankırı’ya hizmetten başka bir gayemiz yok. 8 yılık AK Parti iktidarında yerel yönetimlerimizin Çankırı’ya neler yaptığı son derece açık ve nettir.
10 yıllık Ahmet Bukan başkanlığındaki belediye yönetiminin, Ahmet Bukan köprüsü ile Belediye iş Merkezinin dışında Çankırı’ya yaptıkları bir tek hizmetleri göstersinler. Çankırı’nın göbeğinde olan bir taşınmazı hangi şartlarda verdiklerini net bir şekilde açıklasınlar.”

BU MİLLETİN YÜKÜ OMUZLARIMIZDA!
Başkan Şahin, böylesi bir giriş sonrası, toplantıya katılan partililerin “güven duygularını” artırıcı cümleleri de bulmakta hiç zorlanmadı: “Bu milletin öz evlatlarının içinden çıkan demircinin oğlunun Cumhur Başkanı olması, bir Balıkçının oğlunun Başbakan olması, bir fırıncı çocuğunun Meclis Başkanı olması yetmez mi? Siz seçilmiş arkadaşlarımız Çankırı’mız için, ilçelerimiz için çok büyük görevler düşmektedir. Bu milletin yükü omuzlarımızda.”

İl Başkanı Şahin, Nisan ayı başında İl Genel Meclisi gündeminde yer alan İl Daimi Encümen seçimlerinde yaşanılanları üstü kapalı geçerken, “seçilme yarışı”na giren isimlere gönderme yapmayı da ihmal etmedi! İşte Şahin’in o cümleleri:

“Şahsi ihtilaflarla, günlük düşüncelerle başka hareketlerle bu milletin taleplerinin karşısında durmaya çalışan olduğumuz takdirde muhalefetin meclis dışında kaldığı gibi bizlerin de bir gün dışarıda kalacağımızı bilmeliyiz. Çankırı insanı bizden hizmet bekliyor. Bizden çok daha fazla emek sarf etmemizi istiyor. Bu millet ne kadar fazla istese azdır. Çünkü bu millet Hazreti Peygamberimizin övgüsüne mahzar olmuş bir millettir. Bu kervanı kurda, kuşa yem etmeyelim arkadaşlar.”

VE SIRA; BAŞKAN DİNÇ’E YAPILAN
YUMRUKLU SALDIRIYA GELDİ!
Başkan Şahin, hafta başında Belediye Başkanı İrfan Dinç’e atılan “yumruk” ile ilgili cümleleri ve yorumları oldukça düşündürücüydü! Özellikle olay sonrası Çankırı’daki stk temsilcilerinin, yaşanılanlara “duyarsız” kaldığını belirten Şahin’in cümleleri şöyle:

“Geçtiğimiz salı günü Belediye Başkanımıza fiili bir saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırının mahiyetini bilmiyoruz. Türkiye’nin her yerinden değişik insanlar, siyasetçiler, Baro başkanları, meslektaşlarım şahsımı arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ama maalesef Çankırı’da bir tek ana muhalefet partisinin il başkanının dışında tek bir arkadaşlarımız, gerek sivil toplumlar gerekse siyasi partilerden arayıp da ufak bir beyanatta bulunmadılar.”

ŞAHİN'İN AÇIKLAMASINDAKİ SIR!
Başkan Şahin stk başkanlarına sitemini böylesine iletirken, olayın ayrıntılarını vererek, toplantıya katılanları bilgilendirme görevine soyundu. Bu hamlesi ile Başkan Dinç’i savunması ve ona destek olması gayet normaldi. Ancak Şahin, yaptığı “savunma” ile beraberinde “tenakuzu” da yaşadı! Nasıl mı? İsterseniz önce İl Başkanı Şahin’in konuşmasını aktaralım, daha sonra “tuhaflığı” sizlerle paylaşalım:

“Değerli arkadaşlarım; fiili saldırı İrfan Dinç’in şahsına yapılmış bir hareket değildir. Buradaki hadise Belediyenin yanındaki ahşap konakla alakalıdır. Yaklaşık beş yıldır devam eden görüşmeler sonunda hiçbir şekilde sonuç alınamayan bir taşınmazın kamulaştırılmasına ilişkin bir işlemden dolayı ve özellikle Bayındırlık Bakanımızın Çankırı ziyaretinde gördüğü durum üzerine İller Bankasından ‘Kredinizi ben göndereyim İrfan Bey! Bunu buradan kaldıralım’ talebi üzerine ve yine bununla beraber restorasyon kararı üzerine alınmış bir karara karşılık, ne olursa olsun hangi ortamda olursa olsun dostça uzatılan bir elin karşılığında uğramış olduğumuz saldırıyı kabullenmemiz mümkün değildir. Bu saldırı milletimize özellikle Çankırı halkına yapılmış çirkin bir saldırıdır.”

HAYLİ TUHAF DURUM!
İl Başkanı Şahin böylesine savundu Başkan Dinç’i! Diyeceksiniz ki bu cümlelerdeki “tuhaflık” nerede? Açıklayalım!

Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir 5 Mart Cuma günü Çankırı’ya geldi! Çankırı Belediye Meclisi, söz konusu binanın bulunduğu arsa ile ilgili “kamulaştırma” kararını 4 Şubat 2010 tarihinde aldı! Yani, Bakan Demir Çankırı’ya geldiğinde, sözü edilen arsa ile ilgili “itiraz süresi” bitmişti!
Kanaatimiz odur ki; Belediye Başkanı Dinç, “Kamulaştırma kararının” kesinleştiğini bildiğinden olacak ki Bakan Demir’e “Sayın Bakanım, burayı kamulaştırdık! Ancak elimizde para yok! Desteğinize ihtiyacımız var! Şayet bu desteği verirseniz, burayı Çankırı’ya kazandırırız” (!) demiş olmalı! Bakan Demir'in de bu cümleler karşısında “Kredinizi ben göndereyim İrfan bey! Bunu buradan kaldıralım” deme ya da benzer cümle kurma şansı olsun!

VE İL BAŞKANI ŞAHİN'İN SON CÜMLELERİ
İl Başkanı Şahin, Başkan Dinç’e yapılan saldırıyı kınama yönüne gitmeyen Çankırılı stk’lara sitemini sürdürdü. Ve sonuç bölümünde son günlerde yaşanılan ve partiye oldukça sıkıntılar yaşatan gündeme değinerek tamamladı:

“Bizler en acı eleştirilere çarptırılıyoruz. Biz bu eleştirilerin hepsine saygı duyuyoruz. Çünkü siyaset yapıyoruz. Elbette eleştirileceğiz. Yok, AK Parti çatladı, yok ikiye bölündü. Partimizde kesinlikle böyle bir durum yoktur. Çankırı AK Partide çatlak matlak olmadı, ikiye de bölünmedik. Millette çatlak olursa o zaman AK Partide de çatlak olur, bilmem x partide de çatlak olur. Allah’a şükür bizlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Partimizde hiçbir kimse Türk milletinden kendisini üstün göremez. Bizim kavga ile dövüş ile işimiz olmaz olmadı da, olmayacaktır da. Vizyonumuz millete hizmet etmektir.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler