Başkanların 'dilenmesi' yasa kapsamında mı?

Pazartesi sabahlarının bende yarattığı 'özellikler'in kaynağını nihayet buldum!

Haftalık yazımı kaleme almadan önce bir tek kravatımı boynuma takmadığım kalıyor... Klavyenin başına geçtiğimde nedendir bilinmez karşımda Çankırı insanları toplanmış ve parmaklarımın altından akıp giden kelimeleri merakla bekliyorlarmış gibi bir hisse kapılıyorum!

Bu durum ne kadar normal olabilir bilemiyorum ancak, haleti ruhiyemdeki bu dalgalanmayı da dibine kadar yaşadığımı sizin de bilmenizi istedim ve izninizle "haftanın kelimelerine" hızla geçiş yapıyorum...

x x x 

Karatekin gazetesinde okuduğum bir haber; "Çankırı Belediyesi dilencilere göz açtırmıyor" (!)

"Vatandaşların duygu ve inançlarını sömürerek haksız yere gelir elde eden 12 dilenci, belediye  zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon sonucunda, 5326 sayılı 'Kabahatler Kanunu' uyarınca haklarında gerekli tahkikat yapılarak il dışı edildi."

Böyle diyor haber! Ve ben bu habere gülerim... İnanın ki hakkını vererek de güldüm...

Film şeridi gibi gözümün önünden İrfan Dinç'in 9 yıllık belediye başkanlığı dönemi geçiverdi nedense!

Çok uzaklara gitmeye gerek yok; Daha birkaç ay öncesi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret eden, 'şehrinden 12 dilenciyi kovalayan' Belediye Başkanı değil miydi?

Düğün değil bayram değil bu ziyaret neyin nesiydi?!

Belediye Basın Bürosu'na bakarsanız; Kayseri'de yapılan belediye hizmetlerini yerinde görüp inceleme gezisi!

Yerseniz!

Şükürler olsun ben yemedim!

Gezi; Belediye Başkanı İrfan Dinç'in '18 ayda 18 proje' kapsamı içerisinde olan önemli bir ayağının Kayseri Büyükşehir Belediyesi imkanlarınca karşılanması için düzenlenmişti...

Sadece Kayseri mi!

'Sen Çankırı'nın eniştesisin' mantığıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a yapılan ziyaretin arka planında da benzer talepler yatıyordu...

Lafı fazla uzatmaya gerek var mı bilmiyorum... Ama her zaman olduğu gibi baltayı çok fazla gezdirmeden can alıcı soruyu sormalıyım:

- Şehir şehir gezen ve dilenen Çankırı Belediye Başkanı'nı ve zabıtalarını Çankırı dışına kim koyacak?

Sahi 5326 Sayılı Kabahatlar Kanunu dahilinde Başkan Dinç'e işlem yapılabilir mi?!

x x x

"Çankırı'nın kaderini Pompacı mı çizecek?" şeklindeki haberimizin davalık olduğunu Sözcü18 sayfalarından aktarmıştık. Konuyla ilgili bu köşeden söyleyebileceğim çok fazla cümlem yok. Ancak yaptığı işle ilgili olarak "pompacı" sıfatını kendisi adına "ağır hakaret" olarak değerlendiren milletvekili için "Derviş'in fikri neyse zikri de o'dur" diyeceğim ve de konuyu 'şimdilik' kapatacağım.

x x x

Sözcü18 olarak Çankırı kamuoyu adına ne kadar 'sözcü' ya da yazı ailemizin yeni ismi Bahattin Ayhan'ın deyimiyle 'ne kadar gözcü' olduğumuzun takdiri okuyucuya ait.

Yayına girdiğinin 3'üncü yılı dolmadan Çankırı insanı nezdinde ulaştığımız noktayı gözlemleme ve de içinde bulunduğumuz gündemi 'yüz yüze' değerlendirme düşüncesiyle çıktığımız "Sözcü18 toplantıları"nın ilk ayağını 4 Mayıs Cumartesi günü Ankara'da gerçekleştireceğiz.

Bu toplantının ardından yapacağımız İstanbul, İzmir organizasyonları sonrasında kısmet olursa 4'üncü toplantıyı Çankırı'da yapmayı planladık.

Sözcü18 yazı ailesi üyeleriyle, Çankırı'da yayın yapan Karatekin gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Kapdan'ın da katılacağı toplantıların bizlere önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum... 

Umarım salon karşılaşmalarımız Çankırı adına verimli ve doyurucu olur...

x x x

Çankırıspor'un elindeki mevcut dar kadroya karşın Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta verdiği mücadeleyi takdir etmemek mümkün değil. Fethiyespor karşısında alınan mağlubiyete karşın Çankırıspor'un bu yıl ilk beşe katılarak play-of mücadelesi vereceğine olan inancımın bugün dahi sürmekte olduğunun bilinmesini ister, ısınan hava ile birlikte yurt genelinde kendisini gösteren yağmurların her birimizi 'bereketi' ile ıslatmasını dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
7 Yorum