Başkentteki turnuva Neşeli başladı!

Başkent'teki turnuva Neşe"li başladı!

Başkent'te bugün Keçiören Kalaba tesislerinde sahaya inen Kurşunlu Dernekler Birliği

futbol turnuvası Neşe'li başladı.

Türk Halk Müziğinin güçlü sesi, Çankırılıların yakından tanıdığı TRT sanatçısı Neşe Dilekçioğlu, turnuvanın açılış maçında ilk vuruşu gerçekleştirdi ve 4 hafta sürecek olan turnuva start aldı.

Turnuvadaki mücadele öncesi düzenlenen törende konuşan Ankara Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Ömer Lütfi Özenç, Ankara’da henüz bu yıl kurulan Kurşunlu Dernekler Birliği sayesinde Ankara’da yaşayan Kurşunluluların, birbirleriyle olan bağlarının ve iletişimlerinin daha sağlıklı olacağını, oluşturulacak güç birliğinden tüm Kurşunlulular’ın yanı sıra tüm Çankırılılar’ın da yararlanacağını söyledi.

Özenç, "Dernekler Birliğinin kuruluşundan sonra gerçekleştirdiğimiz bu ilk etkinlik, Ankara’daki tüm Kurşunluluların, Dernekler Birliğimizden haberdar olmasını ve bundan sonra gerçekleştirilecek etkinliklerin daha geniş kitlelere ulaşmasına ve katılımına vesile olmasını diliyorum" dedi.

ÖZENÇ: 300 KİŞİLİK SAZ HEYETİ VE KORO HAZIRLIYORUZ!
Özenç, Kurşunlu Dernekler Birliğinin bundan sonraki faaliyetlerinin de belirlendiğini ifade ederek, “Kurşunlu kültürünün yeni nesillere doğru olarak intikal etmesini sağlamak için, istekli tüm gençlerimize yöremizin türkülerini söylemeyi, bağlama ile çalmayı ve halk oyunlarını oynamayı öğreteceğiz. Bunun için, eğiticiler ve salonlar olmak üzere tüm hazırlıklar tamamlandı. Böylesi bir proje için sadece gönüllü gençlerin belirlendiğini, bu konuda istekli olan kız veya erkek ayrımı olmaksızın herkesin kendi dernek yöneticilerine taleplerini iletebilirler. Eğitim yeri ve gurupların gelen taleplere göre belirlenceğini ve yapılacak eğitimler sonucunda 300 kişilik bir saz heyeti ve beraberindeki koro ile toplu halde yöre oyunları oynamak hedefimizdir.” dedi.

TURNUVANIN BAŞLAMA VURUŞU DİLEKÇİOĞLU’NDAN!
Bugünkü turnuvanın ilk maçın başlama vuruşunu yapmak üzere, Keçiören Kalaba’daki tesislere gelen Çankırılı’nın ve Çankırılıların yakından tanıdığı, TRT’nin güçlü seslerinden Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Neşe Dilekçioğlu, yaptığı konuşmada; bu tür birlik ve dayanışmaların tüm ülke geneline yayılması gerektiğini, Kurşunlu Dernekler Birliğinin kültür projesinin kendisini heyecanlandırdığını ve Kurşunluluların yapmayı planladıkları kültür ve sanat faaliyetlerinde kendisinin de bir sanatçı olarak göreve hazır olduğunu ifade etti.

Davetliler arasında bulunan Ankara Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can ise, Ankara’daki Çankırılıların birlikte hareket etme noktasında önemli mesafeler aldıklarını ve İstanbul’daki Çankırı Federasyonumuzla birlikte hareket ettiklerini, bunun yanı sıra Çankırı’da bulunan sivil toplum kuruluşları ile de bütünleşme konusunda son günlerde çok sevindirici oluşumların gerçekleşmek üzere olduğunu ifade ederek Kurşunlu Dernekler Birliğine başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra sahaya giren Neşe Dilekçioğlu’nun, başlama vuruşunu yapmadan önce erkeklere taş çıkartacak şekilde top sektirmesi, katılımcılardan büyük alkış alırken, turnuvanın en renkli görüntülerini oluşturması bakımından da katkı sağlamış oluyordu.

Bugün oynanan maçlar ve alınan sonuçlar şöyle:
Dumanlı: 11 - Kapaklı: 2
Sumucak: 14 - Dağtarla: 0
Göllüce: 7 - İğdir: 7
Kızılca: 6 - Dağören: 4

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler