Bayındırlık İl Müdürünün ataması gerçekleşti

Bayındırlık İl Müdürünün ataması gerçekleşti

Uzun süredir Çankırı'da "görevlendirme" ile bulunan Bayındırlık ve İskan Müdürü

Selahattin Bilyay'ın "atama" kararnamesi nihayet çıktı. Kadrosunun Yalova'da bulunmasına karşın, yaklaşık iki aydır Çankırı'da "görevli" bulunan ve bu süreyi de izin ve raporla geçiren Bilyay'ın üçlü atama kararnamesi 1 Mayıs 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı, başbakan ve Bayındırlık ve İskân Bakanı imzalı üçlü kararname ile 1’inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Çankırı Bayındırlık ve İskân Müdürlüğüne Yalova Bayındırlık ve İskân Müdürü Selahattin Bilyay’ın atandığı açıklandı.

YENİ MÜDÜR BİLBAY’I BİRAZ TANIYALIM
Erzincan doğumlu olan Bilyay, 1997 yılında Yalova Bayındırlık ve İskan İl Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 17 Ağustos depremine ailesiyle birlikte Yalova’da yakalandı. Deprem sonrasında gerek kalıcı konut, gerekse prefabrik konut yapımında Yalova İl Müdürü Bülent Kantarcı ile birlikte İl Müdür Yardımcısı sıfatıyla önemli sorumluluklar üstlendi.

Müdür Bülent Kantarcı’nın görevinden ayrılmasıyla birlikte, 2001 yılında Yalova İl Müdürü olarak atanan Bilyay, kalıcı konut ihaleleri sürecinde, ihale mafyası tarafından sürekli tehdit edildi.

Bilyay, 18 Aralık 2002 tarihinde yerel bir radyoda katıldığı programda yaptığı konuşma sonrasının ertesinde, yani 19 Aralık 2002 günü Bayındırlık İskan İl Müdürlüğü binasının önünde silahlı saldırıya uğramış ve yaralanmıştı.

Bacağından üç kurşunla yaralanan Bilyay bir süre tedavi gördükten sonra görevine başlamış, ancak birkaç gün sonra da bu kez Bakanlıkça, 20 Mart 2003 yıllında görevden alınarak, Ankara’ya Afet İşleri Genel Müdürlüğüne ataması yapılmıştı. Atama yapıldıktan sonra Bölge İdare Mahkemesine başvuran Bilyay, açtığı davayı kazanarak 2007 Haziran ayında yeniden Yalova Bayındırlık ve İskan İl Müdürü oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler