Belediye çalışanlarına iki aydır yarım maaş!

Belediye çalışanlarına iki aydır yarım maaş!

Çankırı’nın başta merkez belediyesi olmak üzere ilçe ve belde belediyelerinin

mali açıdan önemli sıkıntılar içinde olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili olarak haber merkezimizin bazı belediye başkanları ile yaptığı görüşmelerden ilginç tespitler ortaya çıktı. Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin “Yatırım da yok, borç da yok. İki aydır çalışanlarıma yarım maaş ödemek zorunda kalıyorum. Bu iş böyle nereye kadar gidecek doğrusu ben de merak ediyorum” dedi.

Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ilgaz Belediyesi olarak bugün itibariyle devlete ve özel sektöre hiç borcumuz yok. Ancak paramız da olmadığı için yapmamız gereken işleri yapmada zorluklar yaşıyoruz. Vatandaş hizmet bekliyor biz de vatandaşa hizmet vermek için çırpınıp duruyoruz. İçinde bulunduğumuz maddi sıkıntılardan dolayı son iki aydır maaşları yüzde 50 olarak ödemek zorunda kaldım. Bu ayki ödemelerimiz de bu oranda gerçekleşecek. Bu durumun daha nereye kadar gideceğini doğrusu ben de tahmin edemiyorum. Görüştüğüm siyasetçi de ortadaki sıkıntıyı çözecek durumda değil. Allah sonumuzu hayır etsin”

Ilgaz Belediye Başkanı Çetin “28 Mart öncesi hükümetin almış olduğu karar uygulanmış olsaydı, beldelere giden kaynakların il özel idareleri çerçevesinde hizmet olarak daha farklı olarak vatandaşa dönmesi mümkündü. Ilgaz’a bağlı 78 köy var ve bu köylerin bugün çöpleri dahi alınamıyor. Hiç değilse belirli periyotlar içerisinde bu sıkıntılar çözülebilirdi. 200 nüfuslu köy bugün belde olarak karşımızda ve kendisine faydası olmadığı gibi çevre köylerin de mağduriyetine neden olmakta!” derken belde belediyelerinin de varlığından şikayetini ortaya koyuyordu.

YURT SORUNU ÇÖZÜLÜRSE ÜNİVERSİTEYE BİNA HAZIR!
Daha önce yine Vedat Beki’nin gündeme getirdiği “Ilgaz’a üniversite hazır ancak bina yok” haberimizle ilgili gelişmeler ile ilgili olarak Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin “Sözünü ettiğiniz Milli Piyango Lisesinin yatılı öğrencileri var. Bu öğrencilerimizin barınma sorununu çözecek bir binaya kavuştuğumuz andan itibaren Üniversitenin bizlerden istediği binayı derhal teslim ederiz. Ancak bugün için orada yatılı olarak öğrenim gören öğrencilerimizin yurt sorununu çözme konusunda yaşadığımız sıkıntıyı aşmak için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler