Bilgisayar teknolojisinde devrim

Bilgisayar teknolojisinde devrim

Bilgisayar teknolojisinde devrim yapacak cihaz

ocak ayında tanıtılması bekleniyor... Son 11 yılda önce Mac ile, daha sonra Ipod ve Iphone ile devrim yaratan Apple'ın, dünyayı değiştirecek yeni cihazını ocak ayında tanıtması bekleniyor...

Şirket içinde “tablet” denen ancak endüstride ismi “Islate”e çıkan cihaz, tablet şeklinde dokunmatik bir bilgisayar... Yani artık mouse ve klavye ortadan kalkacak.

Islate ile birlikte insanlar, bilgisayardan e-book, e-gazete izleyebilecek ayrıca Iphone benzeri dokunmatik ekranıyla hareket ettirebilecekler.

26 Ocak'ta San Francisco'da tanıtımı yapılması beklenen Islate isimli tablet bilgisayar, kullanıcıların internete girmesini, televizyon şovlarını izlemesini ve gazete ile dergileri okumasını sağlayacak.

Islate'in en büyük artısı ise maouse ve klavyeyi ortadan kaldırması. Böylece bilgisayar dünyasında yeni bir çığır açılacak. Pazar uzmanları ve endüstri uzmanlar, Islate'in, iPod ve iPhone gibi dünyayı değiştireceğine inanıyor. Uzmanlara göre ilk etapta Islate'in ekranı 7 inç büyüklüğünde olacak. Fiyatının ise 500 dolar olması bekleniyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler