‘Borcum çok! İsteyen olursa böbreğimi satıyorum'

‘Borcum çok! İsteyen olursa böbreğimi satıyorum'

20 yıl başhekimlik yapan 35 yıllık hekim Opr. Dr. İbrahim Özman, yoksulluk girdabındaki bir vatandaşın çaresizliğini sosyal medya hesabından paylaştı.

MANİSA'daki özel bir hastanenin başhekimliğini yapan ve daha önce de Manisa SSK ve Manisa Devlet Hastanesi'nde başhekimlik görevlerinde bulunan Op. D. İbrahim Özman, sosyal medya hesabından “35 yıllık hekimim. 20 yıllık yöneticilik hayatımda hiç başıma gelmemişti. Bir vatandaş ‘Böbreğimi satmak istiyorum, borcum çok. İsteyen olursa bana haber verir misiniz?' diye geldi. Anlattım mümkün olmadığını. Çok üzüldüm. Ne hale geldik. Çok üzücü” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Dr. Özman'ın paylaşımına çok sayıda yorum geldi.

ibrahim-ozman-tweet-resim-07.jpg

35 YILDIR HEKİMİM, İLK KEZ KARŞILAŞTIM

SÖZCÜ'den Ahmet Kaya'nın sorularını yanıtlayan Dr. Özman, bu paylaşımı yaparken kesinlikle siyasi bir amaç gütmediğini, tamamen insani hislerle paylaşım yaptığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Ülkede yoksullar her zaman vardı. 35 yıllık hekimim. 8 yılı Manisa SSK ve Devlet Hastanesi'nde olmak üzere 20 yılı aşkın süredir de yöneticilik yapıyorum. Zaman zaman vatandaşlardan maddi konularda yardım talebi geliyor.

Ama, bu tür bir taleple ilk kez karşılaştım. Vatandaş buranın özel bir hastane, gelenlerin de zengin insanlar olduğunu ve bu tür şeylerin olduğunu düşündüğü için bu tür bir teklifte bulundu. Sıkıntının bu boyuta ulaşması insan olarak beni çok üzdü.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler