Canbaz'dan sonra, üyeler de matematik bilmiyor(muş) (!)

Şubat ayı, boyunun kısalığına (!) aldırmadan büyük işlere imza atan bir ay'dır. Öyle tahmin ediyorum ki, geriye kalan 11 ay, Şubat ayını müthiş kıskanıyordur...

Kendimi Nisan ayı yerine koyarak duygularımı ifade etsem, yine kıskanırdım! Temmuz yerine koysam da kıskanırdım! Niye mi?

Şubat ayı haricinde hiçbir ayda "Sevgililer Günü" kutlanmıyor!

Şubat ama 29 çeksin ama 28, hiç farketmiyor! Sevgililer Günü o kısa Şubat ayını uzatıyor da uzatıyor!

Çok kişinin maaş gününü dahi düşünmediğini, 14 Şubat için kafa yorduğunu hep birlikte gözlemliyoruz!

Dev firmaların Halkla İlişkiler birimlerinden tutun da, köşe başındaki simitçinin "Sevgililer günü"nde eşine, hayat arkadaşına, sevgilisine, beraber olduğu insana hangi sürprizi yapabilme yolunda gösterdiği gayrete bir bakın!

Bir de böylesi bir günü "çeşitli nedenler ortaya koyarak" hiç mi hiç kaale almayanlar mevcut!

Olabilir! Ama şurası bir gerçek ki, böylesi bir günde hatırlanmayan "kadın" da ama göstere göstere, ama içinden "erkeğine" duyduğu öfkeyi bir şekilde yaşamakta... Bunu da bilelim...

Bu yıl Sevgililer Günü, Mevlit Kandili ile aynı güne rast gedi. Konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “Ne güzel bir tesadüf veya tevafuk. Çünkü biz kendi kültürümüzde ve medeniyetimizde sevgili peygamberimize ‘Sevgililer Sevgilisi’ adını veriyoruz. Dolayısıyla bu iki günün bu sene tesadüf etmesini bir güzellik olarak görüyorum. Biz hem hep birlikte ‘Sevgililer Sevgilisi’nin doğum gününü kutlarız, mevlidi çok daha canlı yaşarız, hem de ‘Sevgililer Sevgilisi’nden aldığımız sevgiyi kendi sevgililerimize de en güzel şekilde ifade etmiş oluruz.” diyordu.

Anlayacağınız önümüzdek günlerde kutlanacak oan Sevgililer Günü, geçmiş yıllarda karşılaştığı 'gizli muhalefet' gücünü pek fazla bulamayacak...

Sadece ve sadece Fenerbahçe - Kayserispor maçını izlemek için Rüştü Saracoğlu'na bilet alan 50 bin kişi haricinde!

Sevgililer gününüzü kutlarken, aşk'sız ve de sevgisiz kalmamanızı dilerm.

*  *  *

Ilgaz Dernekler Birliği, geçtiğimiz günlerde İstanbul - Akgün Otelde yaklaşık 500 civarında Ilgazlı esnaf ve işadamını bir araya getiren organizasyona imzasını attı.

Bugünkü ÇANDEF'in oluşum tohumlarının atıldığı ilk toplantıyı daha dün gibi hatırlıyorum. 2007 yılının bahar aylarında İstanbul - Zeytinburnu'nda gerçekleştirlen toplantıda yaklaşk 5 dakikalık kısa bir konuşma yapmış ve katılımcılara "Gurbette yaşayan Çankırılılar bu güne kadar bir şekilde sosyal ve kültürel birlikteliklerini gerçekleştirdiler. Bana kalırsa şimdi sıra ekonomik birliktelikte. Bunun için zaman kaybedilmeden çalışmalar başlatılmalı" demiştim...

Yıl 2011... Ilgaz Dernekler Birliği Başkanı Mehmet Altıntop, aynı çatı altında biraraya getirilen esnaf ve işadamına sesleniyor:

"Öncelikli amacımız tanışma ve İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizi birbirleriyle tanıştırma. Buradan hareketle bireysel olarak birbirleriyle iş ilişkisi tesis etme ve daha da önemlisi bugüne kadar kurmaya çalıştığımız ve büyük ölçüde başardığımız sosyal ve kültürel birlikteliği ekonomik ve ticari birlikteliğe dönüştürmektir."

Bu sözler, masama düştüğünde ne kadar mutlu olduğumu ifade etmekte zorlanırım. Bazılarınız "geç bile kalındı" diyebilir... Ancak, Ilgaz Dernekler Birliği'nin gerçekleştirdiği son organizasyonun benzerlerini diğer ilçe dernek birliklerinin de zaman kaybetmeden yerine getirmelerini beklediğimi belirtiyor ve odunu, yağı, tuzu ve eti "Çankırı" markası taşımıyorsa, masadaki "caba"ya kaşık sallamak size yakışmıyor diyorum...

Ilgaz Dernekler Birliği'ni Başkanları Mehmet Altıntop nezdinde, gerçekleştirdiği böylesi organizasyon ve ortaya koyduğu hedeflerden dolayı bir kez daha kutluyorum.

*  *  *

İl Genel Meclisi'nin son toplantında Eldivan Kaymakamlığı Lojman tadilatı için 5 bin tl ayrılma kararı kabul edilmiş! Bunun üzerine söz alan bir meclis üyesi "Son aylarda Eldivan İlçe Kaymakamlık Lojmanına  demirbaş alımı için 3 kere ödenek aktarıldı. Bu rakam da 20 bin lira civarında. Başkanlık olarak konuyu bir irdeleyip, paranın yerli yerine harcanıp – harcanmadığının kontrolünü yapsanız iyi olmaz mı?" (kaynak: yerel basın) şeklinde düşünce beyan etmiş!

Şu işe bak! Ben burada Ilgaz - İndağı arasında 10 km'lik karayolunda 4.7 milyon tl "toza dumana karıştı" diye oramı buramı parçalıyorum, başta Ilgaz Köylere Hizmet Götürme Birliğinde görev yapan İl Genel Meclisi üyelerinden ses çıkmıyor, onları geçtim meclisin tamamında "tık" yok!

Eldivan Kaymakamlık lojmanına toplamda 20 bin tl para transfer edilmiş, ahali birbirine düşüyor!

Aslında sahne tuhaf değil! Neden mi? Mevcut Meclis Başkanı "matematik" bilmiyor ki, üyeleri bilsin!

Son bir not daha! İl Genel Meclisi'nin gündemini tanzim eden Başta Meclis Başkanı Osman Canbaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız!

Toza dumana karışan 4.7 milyon tl'yi neden Meclis gündemine getirmiyorsunuz?

Özellikle "halkın oyuyla o makamda oturan" siz sayın Canbaz?

Kim(ler)den çekiniyor ya da hangi telkin(ler)den etkilenerek böylesi bir inadı ısrarla sürdürüyorsuz?

Yanıtınız var mı "Beş dakikalık" (!) (pardon) "Dört dakikalık" Başkan!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum