Çankırı Amatör Kümede neler oluyor?

Çankırı Amatör Kümede neler oluyor?

Çankırı Amatör Küme futbol maçlarında yaşanan heyecan her geçen gün giderek

azalıyor. Bunun önemli sebeplerinden bir tanesi de haftalar geçtikçe ligden çekilen takımların sayısındaki artış.

Polisgücüspor, Kızılırmak Belediyespor’un ardından Şabanözü Belediyespor yönetimi de yaptığı açıklama ile bu sezon ligden çekildiklerini açıkladılar.

Pazar günü Şabanözü ilçesinde Şabanözü Belediyespor ile Köy Hizmetlerispor arasında oynanan maçta dakikalar 32’yi gösterirken ve Köy Hizmetleri Spor 3-1 öndeyken istenmeyen olaylar gelişti.

Şabanözü Belediyespor yedek kulübesinde yer alan bir futbolcunun yan hakem Murat Ceylan’a önce sözlü sataşması sonucu orta hakem Bahadır Ordu tarafından “kırmızı kartla” cezalandırılması, daha sonra yine aynı oyuncunun oyundan atılmasına tepki olarak yan hakem Ceylan’a “kafa” atmasıyla olaylar daha da büyüdü.

Gelişen olaylar üzerine soyunma odasına giden maçın hakem üçlüsü, Belediye Başkanı Ali Çapcı’nın soyunma odasına kadar giderek "yaşanan olayların büyütülmemesi gerektiğini" söylemekle birlikte “özür dilemesine” rağmen maçın hakemleri sahaya dönmeyerek maçı “tatil” ettiklerini bildirdiler.

12 Ocak 2010 günü toplanan İl Disiplin Kurulu, Şabanözü Belediyespor'u 3-0 hükmen mağlup edince, Şabanözü Belediyespor yönetimi liglerden çekilme kararlarını yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdular.

İşte o açıklama:

“Şabanözü Belediye Spor – Köyhizmetleri Spor arasında 10.01.2010 tarihinde Şabanözü Şehir Stadında oynanan Çankırı 1. Amatör Küme 10.hafta maçında;

Her iki takımın puanının eşit olması ve şampiyonluk mücadelesini etkilemesi nedeniyle bu maçın öneminin ve atmosferin yüksek olacağı tahmin edildiğinden, kulübümüz tarafından saha içi ve saha dışı bütün önlemler tamamıyla alınarak maç başlamıştır.

Maçın 32. dakikasına kadar takımımız yedek kulübesi önünde görev alan yardımcı hakem Murat Ceylan sürekli yanlış kararlar vererek (ki Çankırı’daki ilk maçımızda da görev yapmış ve sürekli takımımız aleyhimize kararlar vermişti) yedek kulübemizi ve takımımızın en iyi oyuncularından biri olan ve küçük bir sakatlığı nedeniyle maça yedek olarak başlayan Hasan Kılavuz’a sert mimikler yaparak (maça çıkarken de nerede o Hasan Kılavuz, o yok mu, diye de sormuştur) ve sözlü olarak “Sizin işiniz çok zor” diyerek futbolcumuzu tahrik etmiştir. Futbolcumuz “Hocam biz bileğimizin hakkıyla 8 maçımızı da kazandık. Sizin gibiler de gelse bizi yenemez” demesi üzerine yan hakem Murat Ceylan orta hakemi yanına çağırarak oyuncumuzun kendisine küfür ettiğini söyleyerek yedek kulübesindeki oyuncumuz Hasan Kılavuz’a kırmızı kart göstermesini sağlamıştır. Yedek oyuncularımız ve teknik ekibimizin gözü önünde cereyan eden ve küfür etmemesine rağmen kırmızı kart gören oyuncumuz ortamın stresi ve yan hakemin kışkırtmalarıyla sinirlerine hakim olamayarak yan hakemle itişme – kakışma yaşanmıştır. Görevlilerin araya girmesiyle olay yatıştırılmış olmasına rağmen hakemler soyunma odasına giderek geri gelmemiş ve müsabakayı tatil ettiklerini bildirmişlerdir.

Hakemlerimize defalarca saha güvenliğinde problem olmadığını, seyirci tarafından ve iki takım oyuncuları arasında en ufak bir tahrik ve saldırı bulunmadığını bildirmemize rağmen, üstelik yan hakem Murat Ceylan’ın maça devam edememesi gibi bir durumun olmamasına rağmen maçı devam ettirmemişlerdir. Halbuki daha önce buna benzer maçlar devam etmiştir.

12.01.2010 tarihinde yapılan İl Disiplin Kurulu toplantısında takımımız 3-0 hükmen mağlup sayılmıştır.

1999 ylında kurulan Şabanözü Belediye Spor Kulübümüz 2000-2001 futbol sezonundan itibaren Çankırı Amatör Kümede mücadele ederek 2 defa şampiyon olmuş ve Çankırı’yı 3. Lige yükselme grup müsabakalarında temsil etmiş, bu güne kadar ne kendi sahasında ne de deplasmanda hiçbir olaya sebebiyet vermemiştir.

Kulübümüzün misafirperverliği, futbolcuların, yöneticilerin ve seyircilerimizin centilmenliği herkesçe malumdur. Bir çok fedakarlıklarla amatörce yürütülen Şabanözü Belediye Spor Kulübü, gençlerin spor ahlakı içerisinde yetişmelerini arzu ederek özenle ayakta tutulmaya çalışılmaktadır. Böyle bir kulüp hakemlerin kurbanı olmamalıdır.

Her hafta hakem hatalarından dolayı bir takımın çekildiği ve biraz daha küçülen Çankırı Amatör Kümede hakemler her istediklerini ve düşündüklerini yapabilmektedirler. O halde istenilmeyen yerde durmanın bir anlamı olmadığını düşünüyor ve Amatör Küme Liginden çekildiğimizi siz saygıdeğer sporsever camiasına saygı ile duyuruyoruz."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler