Çankırı Belediyesi buğdaydan elde ettiği unu ihtiyaç sahiplerine verecek

Çankırı Belediyesi buğdaydan elde ettiği unu ihtiyaç sahiplerine verecek

Çankırı Belediyesi, atıl durumundaki tarım arazilerinden elde ettiği buğdayları, una dönüştürdü. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, unların dar gelirli ailelere sosyal yardım olarak ulaştırılacağını açıkladı.

ÇANKIRI Belediyesi, Kenbağ mevkiinde atıl durumda bulunan 267 dönümlük tarım arazisine ektiği buğday tohumunun hasadını geçtiğimiz ay gerçekleştirmişti. Hasattan elde edilen buğdaylar una dönüştürüldü.

5'ER KİLOLUK PAKETLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK

5’er kiloluk paketler haline getirilen unların dar gelirli ailelere sosyal yardım olarak dağıtılacağını açıklayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, "Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemizin imkânlarını insanlarımızın faydasına kullanmak için yoğun mesai harcıyoruz. Bu anlamda üretken belediyecilik vizyonumuzla atıl durumda bulunan arazilerimizi tarıma kazandırmak için başlattığımız projenin elhamdülillah meyvelerini almaya başladık. Kenbağ’da atıl durumda bulunan 267 dönümlük tarım arazisine buğday ekmiş ve hasadını gerçekleştirmiştik. Buradan elde ettiğimiz buğdayları da una dönüştürdük. 5’er kiloluk paketler haline getirdiğimiz unları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız” dedi.

SIRADA 'AYÇİÇEK YAĞI' VAR...

30 dönümlük araziye de yağlık ayçiçeği ekimi yapıldığını anlatan Başkan Esen, önümüzdeki aylarda hasadı yapılacak tarım arazisinden çıkacak mahsullerin de ayçiçek yağına dönüştürüleceğini ve bu yağların da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

un-cuvallari-cankiri-belediyesi-resim-08.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
30 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler