Çankırı Belediyesi, eski defterleri açmaya başladı!

Çankırı Belediyesi, eski defterleri açmaya başladı!

İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Çankırı Belediye Başkanı hakkında verdiği

“soruşturma izni” sonrası bugünlerde şehir içerisinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç hakkında Bakan Atalay’ın verdiği “soruşturma izni” sonrası, yıllardır uygulanmayan mahkeme kararları “nihayet” (!) uygulanmaya başlandı!

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan tebligatla birlikte, bugün sabahın erken saatlerinde Belediye Zabıta ekipleri, emniyet güçlerinin desteği ile Büyük Otel karşısında bulunan Atapark Büfe çay bahçesine gelerek, ellerinde daha önceden alınmış “mahkeme kararını” uyguladılar.

İki yılı aşkın bir süredir “alınmış mahkeme kararını” uygulamayan Belediye yetkilileri, karar gereği büfe ve çay bahçesinin boşaltılarak yıkılacağını belirterek, tahliye işlemlerine başladılar.

Hamdi Yorgancı'nın işlettiği Atapark Büfenin boşaltılma çalışmalarında işletme sahibinin Yargıtay tarafından 17 Aralık 2008 tarih ve Esas: 1206, Karar No: 4317 sayılı kararı görevlilere gösterdiği ancak, belediye yetkililerinin tahliye işlemlerini tamamladıkları öğrenildi.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Çankırı Belediyesinin Atapark Büfe dışında, Karatekin Parkı içerisinde ve Yeşil Vadi denilen bölgedeki büfe için benzer mahkeme kararlarının bulunduğu ve bu büfeler için de sıcak saatler içerisinde benzer uygulamayı yerine getireceği öğrenildi.

MAHKEME KARARLARINI UYGULAMAYAN BAŞKANLARA HAPİS YOLU AÇIK!
Bilindiği gibi, alınmış mahkeme kararlarını uygulamayan Belediye Başkanları için açılan davalarda ortalama 1 yıllık hapis cezaları uygulanıyor.

Başkan Dinç’in, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın verdiği “soruşturma izni” dolayısıyla, Belediyede yapılacak bir incelemede “uygulanmamış kararların” ortaya çıkmaması için yıllar önce alınmış ve “günümüze kadar uygulanmamış” kararları bugün uygulamaya başladığı görülmekte. Sizin anlayacağınız Başkan Dinç, bugünlerde "hizaya gelme" gayreti içerisinde!

HABERE SON DAKİKA BİLGİSİ
Bugün (20 Nisan 2010) yaşanan olaylarla, Atapark Büfe ve çay bahçesi, yeniden 10 yıllığına Hamdi Yorgancı'nın oldu. Yargıtay tarafından kazandığı dava dilekçesi ile yapılan başvuru sonrası, dün gerçekleştirilen tahliyenin "usulsüz" olduğu görülmüş olup işletmeci Hamdi Yorgancı'ya işyeri iade edildi.

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, Çankırı Belediye zabıtası tarafından tahliye sırasında el konulan malları belediye deposundan şahsına iade edilmek istenen Hamdi Yorgancı'nın "O eşyaları nereden aldıysanız, oraya getirin" dediği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler