Çankırı Belediyesi yeni itfaiye binası törenle hizmete girdi

Çankırı Belediyesi yeni itfaiye binası törenle hizmete girdi

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün yeni binasının açılışı bugün Vali M. Fırat Taşolar'ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

ÇANKIRI Belediyesi yeni İtfaiye Müdürlüğü binasının açılışını bugün Vali M. Fırat Taşolar'ın da katıldığı törenle gerçekleştirdi. Açılış törenine MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Belediye Meclis üyeleri ve bazı il müdürleri katıldılar.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda; "Kıskananlar haklılar... Evet evet, bunu da biz yaptık. Kısa sürede yapımını tamamladığımız modern itfaiye binasının açılışını dualarla gerçekleştirdik. Memleketimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

paylasim-hakki-esen-resim-01.jpg

"ÇANKIRI'YA YAKLAŞIK 15 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI"

Açılış konuşmasında verdikleri bir sözü daha yerine getirmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı’ya yaklaşık 15 milyon TL’lik bir proje daha kazandırdıklarını söyledi. Yeni itfaiye binasının yapım sürecini de anlatan Esen, "Elbette, bu hizmetler sizin gördüğünüz gibi bir çırpıda gerçekleşmiyor. Bu proje de sancılı süreçlerden geçmiş bir çalışmanın ürünü. Biz göreve gelmeden önce 2017 yılında bu projenin ilk ihalesi gerçekleştirilmiş, ama bazı sebeplerden dolayı Aralık 2018’de ihalesi feshedilmiş. Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra, bu projeyi çalışma programımıza dâhil ettik. 2022’nin başında ihalesini yeniden gerçekleştirerek bugüne kadar istikrarlı bir şekilde getirdik. Aynı senenin Ekim ayında da hizmet binamızı tamamladık. Üstyapı ve peyzaj düzenlemelerinin ardından 2023 yılında tüm ekip ve ekipmanımızı yeni binamıza taşıdık. Kesintiye uğramış çalışmaları yeniden ele almak, şahlandırmak inanın hiç de kolay değil. Tüm çalışmaları ile Çankırı’mıza 15 milyonluk yeni bir İtfaiye binası, yeni bir yatırım daha kazandırdık. Her şey zamanını bekler. Rabbim, bunu yapmayı da yine bize nasip etti." dedi.

"CUMHURİYET'İN 100. YILINA YAKIŞIR HİZMETLERE DEVAM"

Devam eden projeleri hızla sona yaklaştırdıklarını söyleyen Esen, konuşmasında Cumhuriyetin 100. yılına da vurgu yaptı. Esen, Çankırı halkının öncelikli ihtiyaçlarını karşılayan ve şehri kent estetiği ile buluşturan çalışmaları kast ederek "Çankırı Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır hizmetleri halkımıza ve şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Açılış kurdelesini çocuklar ile birlikte kesen protokol, yeni itfaiye binasını gezdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
31 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler