Çankırı, böylesi bir İl Milli Eğitim Müdürü ile mi başarıyı yakalayacak?

Çankırı, böylesi bir İl Milli Eğitim Müdürü ile mi başarıyı yakalayacak?

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, geçtiğimiz hafta

İl Genel Meclisinin Mayıs ayı oturumunda yaptığı konuşmada, kendisine sorulan soru üzerine “evlere şenlik” bir yanıt verdi.

Çankırı’da “eğitimin” içinde  bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan yayınları “görmezden” gelen İl Milli Eğitim Müdürü Akbıyık, İl Genel Meclisi üyelerinin “sorularını” yanıtsız bırakamadı.

MHP Merkez İl Genel Meclis üyesi Tevfik Rüştü Özgür’ün “Eğitim için her şey var ama başarı yok. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?” şeklindeki sorusuna bakın Akbıyık nasıl yanıt veriyor:

“Ben de bir Çankırılı olarak üzülüyorum, üzgünüm. Geçen yıl 66. sırada idik, bu yıl 65. sıradayız.  Daha iki sınav var sonucu beklemeliyiz.  Bu durum beni de rahatsız ediyor. Uzmanlarla çalışma içerisindeyiz, başarısız öğretmenleri tespit edip onları yargılayacağım.”

VAY CANINA!
İl Milli Eğitim Müdürü Akbıyık bu cümleleri İl Genel Meclisi toplantı salonunda söylüyor! Çankırı yerel basınında yer alan bu haber bugün şu saatlere kadar Akbıyık tarafından yalanlanmadı!

Ne yapacakmış sayın Akbıyık!

“… başarısız öğretmenleri tespit edip onları yargılayacağım.” (!)

Galiba sokaktaki vatandaşla birlikte bizlere de iş düşüyor!

Ne dersiniz; Bizler “başarısız yöneticileri” sayfalar dolusu yazmaktan bıktık! Bu tespitleri yaptığımıza göre, iş savcılara kaldı!

İl Milli Eğitim Müdürü olarak, öğretmeni “tespit edip” akabinde “yargılayabilecekse” işe, gazeteci olarak bizlerin “okuyucuyla buluşturduğu” başarısız yöneticilerden başlasanız da, ondan sonra sıra öğretmenlere gelse!

Müdür Akbıyık’ın bu açıklamasını biz anlamakta zorlanıyoruz! Aranızda anlayan varsa beri gelsin!

BU YARGILAMA NASIL OLACAK?
“... başarısız öğretmenleri tespit edip onları yargılayacağım” demek olsa olsa, Anadolu Liselerinde “salavat yarışmaları” yap(a)mayan öğretmenleri tespit ederek, başarıdaki nedeni kendince belli yerlere bağlayarak, “ekip” içerisinde olmayanlara “mahalle baskısı” ile yıldırmak ve bezdirmek olsa gerek!

Bizler, yaptığınız açıklamayı böyle anladık sayın Akbıyık!

Şayet yanlış anladıysak, doğrusunu bir zahmet siz anlatsanız!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler