Çankırı şehir merkezinden düşündüren görüntüler!

Çankırı şehir merkezinden "düşündüren" görüntüler!

Çankırı içerisinde yaşanan olaylar ve yerel yöneticilerin göstermiş olduğu duyarsızlık,

vatandaşın sayısız şikayetlerine karşın nedense bir türlü çözüm yoluna kavuşmuyor. Bu durum karşısında da adeta ne yapacağını bilemez duruma gelen sokaktaki vatandaş da çareyi Sözcü18.com’da buluyor!

Geçtiğimiz günlerde Sözcü18.com haber merkezine ulaşan ve sizlerle paylaştığımız Çankırı şehir merkezinden "düşündüren" kareler,  vatandaşa "büyük hizmetler verdiği" iddiasında olan Belediye Başkanı İrfan Dinç'in de "yönettiği kente" hangi oranda hakim olduğunu göstermesi açısından oldukça önemli.

Bildiğiniz gibi Çankırı merkezde Atatürk Bulvarı bitiminde başlayan Fuar Yolu üzerinde ve Çarşamba günleri kurulan pazarda yer alan bazı sergiler hafta boyunca bulvar üzerinde paketlenmiş vaziyette duruyor! Yaya geçitleri ile birlikte Atatürk Bulvarı refüjünde ve yakınlardaki kaldırımlarda pazar kurulmadığı günlerde de, Çarşamba gününü bekleyen pazarcı malzemeleri ise vatandaşı gözünden kaçmıyor!

İşte hafta boyu paketlenmiş adeta “alıcısını” bekleyen koliler gibi şehrin göbeğinde oluşan bu “çirkin” görüntüler, ne hikmetse başta belediye zabıta ekipleri olmak üzere, hiçbir yetkilinin “müdahalesi” gerçekleşmiyor!

Bizler de bu görüntüler karşısında ister istemez “Bir kent bu derece mi sahipsiz bırakılır?”, "Bir kentin yöneticileri de, bu derece sorumsuz davranabilir mi?" sorularını sormaktan alamadığımız gibi, böylesi çirkin görüntülere sebebiyet veren “zat-ı muhteremlere” de ne söyleyeceğimizi bilememenin sıkıntısını yaşıyoruz!

Tek tesellimiz, yaptığımız bu haber sonrası “etkili” ve de “yetkililerin” şehir merkezinin tam ortasında yaşanan bu görüntüleri sonlandıracakları umudumuz!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler