Çankırı Valiliği'nden 'kamuoyu'na duyuru

Çankırı Valiliği'nden 'kamuoyu'na duyuru

Çankırı ili Orta ilçesi Dodurga beldesinde 3 Temmuz'da yapılacak 'belediye başkanlığı' seçimi öncesi ulusal medyaya yansıyan "Evinin kapısına kanlı mont asıldı" haberle ilgili Çankırı Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"KAMUOYUNA DUYURU

Orta İlçemiz Dodurga Beldesinde, 25 Haziran 2022 günü saat: 17:00 sıralarında seçim faaliyeti yürüten Adalet Partisi'nin kadın çalışanlarının kaldığı misafirhanenin girişine kanlı bir ceket bırakıldığı yönünde ihbar alınmıştır.
İhbar sonucunda bahse konu durum nöbetçi savcıya bildirilmiş ve derhal araştırmaya başlanılmıştır. Yapılan araştırmada kanlı ceketi misafirhanenin girişine F.K. isimli bayanın bıraktığı anlaşılmış, F.K., torunları ile beraber küçükbaş hayvan kestiklerini ve dinlenmek için söz konusu misafirhanenin merdivenine oturduklarını beyan etmiş, merdivenin soğuk olmasından dolayı üzerine oturmak için ceketi merdivene koyduğunu ve orada unuttuğunu beyan etmiştir. Adalet Partisi yetkilileri konuyla ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığını beyan etmişlerdir.

Dodurga Beldemizde yapılacak olan seçimin güven içerisinde gerçekleşmesi için gerekli tüm tedbirler sürekli ve eksiksiz olarak alınmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum