Çankırı'da 100'üncü Yıl Cumhuriyet Şöleni, sanatçı Altay'la zirve yaptı

Çankırı'da 100'üncü Yıl Cumhuriyet Şöleni, sanatçı Altay'la zirve yaptı

Cumhuriyet'in 100'üncü yıl kutlama programı çerçevesinde Çankırı Belediyesi'nce Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen konserin konuk sanatçısı Altay'dı... Konser alanını dolduran onbinler sanatçının şarkılarıyla coştular...

CUMHURİYET'in 100'üncü yıldönümü kutlamaları Çankırı'da Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 30 bin kişinin izlediği sevilen sanatçı 'Altay'ın şarkılarıyla gerçekleşen konser ile zirveye oturdu.

Çankırı Belediyesi'nin düzenlediği 100. Yıl Cumhuriyet Şöleni coşkulu geçti. Dört koldan Anıt alanında birleşen halkın fener alayı, 100 yarenin halk oyunu ve havai fişek gösterisi ile son buldu. Fener alayına katılan vatandaşlar, daha sonra Fuar alanında yapılan Altay konserine geçti. Şarkıları ile kalabalığı coşturan ünlü sanatçının şarkılarına gençler de eşlik etti.

Çankırı, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarını konser ile taçlandırdı. Kutlamalara daha erken başlayan Çankırı halkı, coşkuyu konser ile arttırdı. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, söz verdiği gibi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu konser ile zirveye taşıdı. Yüzlerce vatandaşın akın ettiği konser alanı, ay yıldızlı bayraklar ile kırmızı beyaza büründü.

BAŞKAN ESEN SAHNEYE ELİNDE TÜRK BAYRAĞI İLE ÇIKTI

Konserin açılış konuşmasını yapan Başkan Esen, sahneye elinde Türk bayrağı ile çıktı. Esen, İsrail’in zulmünü kınadığı konuşmasında “Cumhuriyetimizin 100. yılı, sadece bir bayram değil, sınırlarını kanla çizerek büyük bedeller ödemiş Türk milletinin anma günüdür. 100. yılımız, bayrağımıza sıkı sıkıya sarılacağımız, iyinin yanında, kötünün karşısında kenetleneceğimiz gündür. Ülkemizde de Dünyanın her yerinde de barışçıl olmayan olaylar olabiliyor. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar devam ettiğinde bizim görebileceğimiz, anabileceğimiz 100. yıl, bu yıldır. Sahip çıkıyoruz, atalarımıza minnet ediyoruz ve Cumhuriyetimizi daha güzel 100 yıllara taşımak için ant içiyoruz.” dedi.

Başkan Esen, "Bütün dünya liderlerinin önünde saygı ile eğildiği Büyük Lider Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin, azim ve kararlığının en büyük sembolüdür. Cumhuriyet, Türk milletinin yaşam biçimidir. Bu yüzden en büyük bayramımızdır. Kutlu olsun." diyerek sözlerini bitirdi.

Esen, konuşmasının ardından eşini de sahneye alarak tüm kalabalıkla birlikte bayrakları sallayarak İzmir marşını okudu.

cankiri-konser-04.jpg

cankiri-konser-03.jpg

altay-ismail-hakki-esen-cankiri-resim-02.jpg

altay-cankiri-konser-resim-02.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
10 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler