Çankırı'da 3 DEAŞ militanı polis tarafından yakalandı

Çankırı'da 3 DEAŞ militanı polis tarafından yakalandı

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Irak ve Suriye uyruklu 3 DEAŞ militanı yapılan eşzamanlı operasyonla yakalandı. Konuyla ilgili açıklama şöyle:

"Çankırı İl Emniyet Müdürlüğümüzce DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda DEAŞ terör örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde Suriye ve Irak ülkelerinde terör örgütü içerisinde savaşçı olarak faaliyet yürüttükleri tespit edilen şüphelilere yönelik 19.10.2022 günü yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda (3) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda dijital materyaller ele geçirilmiş olup, gözaltına alınan şüpheli şahıslar işlemlerinin tamamlanmasını müteakip adli makamlara sevk edilecektir.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizde terör örgütleri faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla ve kesintisiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

cankiri-daes-militan-resim-01188.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler