Çankırı'da bayram nedeniyle şehiriçi ulaşım 2 gün ücretsiz

Çankırı'da bayram nedeniyle şehiriçi ulaşım 2 gün ücretsiz

Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı'nda eş ve dost ziyaretlerinin rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için şehir içi toplu taşıma araçlarını bayramın ilk iki günü ücretsiz yaptı.

ÇANKIRI Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; Kurban Bayramı’nın ilk iki günü halk otobüsleri ücretsiz hizmet verecek. 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak dört günlük Kurban Bayramı’nda vatandaşlar, 28-29 Haziran tarihlerinde şehir içi ulaşımı hiçbir ücret ödemeden kullanabilecek.

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur, güven ve rahatlık içerisinde geçirebilmeleri için bir dizi önlemler alan Çankırı Belediyesi, bayramda eş ve dost ziyaretlerinin rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için şehir içi toplu taşıma araçlarını bayramın ilk iki günü ücretsiz yaptı. Güzergâh saatlerine uygun şekilde yolcu taşımacılığına devam edecek halk otobüsleri, 28-29 Haziran tarihlerinde vatandaşlardan herhangi bir ücret talep etmeyecek. Bayram süresince oluşabilecek acil ihtiyaçlarda ise "Alo 153" hattı üzerinden belediye ekiplerine ulaşılabilecek.

BAŞKAN ESEN: BİR TELEFON KADAR UZAKTAYIZ

Öte yandan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bayram süresince vatandaşların istek ve taleplerinin karşılanmasında bir telefon kadar uzakta olduklarını söyledi. Çankırı Belediyesi'nin bayram öncesi hazırlıklarına devam ettiğini belirten Başkan Esen, belediye ekiplerinin bayram süresince olası durumlar için teyakkuzda beklediğinin altını çizdi.

Çankırı Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlıyor. Belediyenin Modern Hayvan Pazarı kurbanlık satışı yapmak isteyen celepleri ağırlarken merkezdeki kurban kesim alanlarının eksiklikleri de gideriliyor. Park ve Bahçeler ile Mezarlıklar Müdürlükleri'ne bağlı ekipler, şehri mezarlığında ot biçme çalışmalarını yürütüyor ve kabirlere giden yolları onarıyor. Mezar alanlarını arife günü ve bayrama hazırlayan ekipler, kabir ziyaretlerinin daha rahat yapılması için çalışıyor.

Şehrin muhtelif alanlarında devam eden asfalt, yama ve kaldırım çalışmalarını bayram öncesinde hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Modern Hayvan Pazarı ile Belediye Mezbahada başlattığı tamirat çalışmalarını tamamladı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler ise kurban kesim alanlarında ızgara, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarına el attı. Kurban kesimi için gerekli çukurlar kazılarak ihtiyaç duyulan çeşmelerin yerleştirilme çalışmaları devam ediyor.

Bayram hazırlıkları Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin cadde ve sokak yıkama ile camilere gül suyu sıkma çalışmaları ile son bulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler