Çankırı'da emekli öğretmen kitaplarını çocuklar için bağışladı

Çankırı'da emekli öğretmen kitaplarını çocuklar için bağışladı

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde en güzel hediye yine bir öğretmenden geldi. Emekli öğretmen Gülay Dumanlı, elindeki kitapları, kaybettiği eşi adına çocuklara bağışladı.

Çankırı’da yaşayan emekli sınıf öğretmeni Gülay Dumanlı, elindeki kitap, sözlük, bilim ve teknik dergilerini Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi'ne bağışladı. Dumanlı bağışı yakın zamanda kaybettiği eşi Emekli Albay Gürkan Dumanlı adına yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde en güzel hediye yine bir öğretmenden geldi. Emekli öğretmen, elindeki kitapları, kaybettiği eşi adına çocuklara bağışladı. Çocuk Akademisi adına Gülay Öğretmen’i evinde ziyaret eden çocuklar, kitaplar için teşekkür ederek Öğretmenler Günü’nü çiçek ile kutladı. Çocukları evinde ağırlayan Gülay Öğretmen, onlarla sohbet ederek bazı anılarını da paylaştı. Çocuklara gelecek hedeflerini soran öğretmen “Bizim dönemimizde siyasi olaylar fazlaydı. Velilerime şöyle söyledim: ‘Sağcı da değilim solcu da. Ben öğretmenim. Çocuklarınız yetiştirilsin istiyorsanız verin bana.’ dedim. Önce öğrencilerimi, bu vatanın evlatlarını yetiştirdim, kendi çocuklarımın ise ancak emekli olduğumda yanlarında olabildim. Eşim ve ben okuyan insanları çok severiz. Bu kitaplar da meraklı çocuklara ulaşsın, araştırsınlar, okusunlar istedim. Öğrencilere en büyük tavsiyem; ne iş yaparlarsa yapsınlar helal para kazansınlar.” diye konuştu.

cankiri-ogretmen-kitaplarini-bagisladi-resim-011.jpg

Bağış yapılan kitaplar, Belediye tarafından Gülay Öğretmen’in Eldivan’daki evinden teslim alınarak Çocuk Akademisi kütüphanesine yerleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.