Çankırı'da 'ithal aday' olarak değerlendirilen M. Ali Karamemiş, aday adaylığını açıkladı

Çankırı'da 'ithal aday' olarak değerlendirilen M. Ali Karamemiş, aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Çankırı milletvekili aday adaylarının tanıtımı bu kez beraberinde sert tartışmaları getirdi. Mehmet Ali Karamemiş, parti tabanından ve diğer adaylardan olumsuz tepkiler alsa da 'aday adaylığını açıkladığı' basın toplantısını gerçekleştirdi.

İYİ Parti Çankırı il başkanlığında düzenlenen 'aday adayı tanıtım toplantısı'nda bu kez, iş insanı Mehmet Ali Karamemiş vardı. Çankırı'da seçmen tabanında giderek kendisini gösteren 'ithal aday istemiyoruz' duruşuyla hedef tahtasında olan Karamemiş gerek toplantı öncesi gerekse toplantı sonrası yaşanan 'sert tartışmalar' arasında kendisini destekleyen partililerle birlikte basın toplantısını gerçekleştirdi. Diğer partili aday adaylarının 'ithal aday' konumunda değerlendirdikleri Mehmet Ali Karamemiş açıklamasında üzerine basa basa "Burada bir aile ortamı içerisindeyiz! Teşkilatımızla ve Çankırılı hemşehrilerimle uzun yıllardır birlikteyiz. Çankırı’mızın birbirinden değerli Merkez ile birlikte 12 ilçesi var. Nereden olursak olalım hepimizin ortak paydası Çankırı. Ben de Çankırı’mızın Orta ilçesi Kalfat köyündenim. Köyümüzde başlayan hayatımı, Çankırı Merkez, Ankara ve Avustralya’da devam ettirdim." dedi. İYİ Parti'nin milletvekili aday adayı Karamemiş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mobilya ve inşaat sektöründe yatırımlarımı ve çalışmalarımı yurtdışı ağırlıklı olmak üzere ülkemizde de devam ettirdim. Bu süreçte elde ettiğim başarılarla hem ülkemizde hem de uluslararası birçok ödül aldım.

Ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz süreçler nedeniyle herkesin elini taşın altına koyması gereken çok önemli bir dönemdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak, memleketimize değer katmak için her zaman olduğu gibi yine sahadayım.

Ben siyasetçi kimliğim bir tarafa ömrümü iş insanı olarak geçirdim. Hiç kimseye en ufak bir ayrımda bulunmadım. Memleketimiz Çankırı’nın da artık siyaset üstü bir bakışa, Çankırı söz konusu olunca siyasi kimliklerini bir tarafa bırakabilen, Çankırı için ortak paydada, ortak akılda buluşabilen siyasetçilere ihtiyacı var. İnşallah Çankırı’da bu değişimi hep birlikte sağlayacağız.

Ben bu şehirde doğdum, çocukluğum, gençliğim burada geçti. Sonrasında da memleketimden hiç kopmadım. Elde ettiğim maddi, manevi tüm başarılarımın çıkış noktasında Çankırı var. Bu şehrin Sanat Okulunda, Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrendiğim ağaç işleri mesleği ile dünyada söz sahibi oldum.

Dolayısıyla bu şehre bir vefa borcum var. Bana ulaşan tüm hemşehrilerimize gücümün yettiğince destek olmaya çalıştım. Çankırı’daki sivil toplum kuruluşlarımızla bir çok çalışmada bir arada olduk, onlara da katkı sağlamaya çalıştım. Şehrimize yatırımcılar kazandırdım, inşallah çok daha fazlasını da kazandıracağız.

Çankırı’yı Ankara’nın gölgesinde kalan bir şehir olmaktan çıkarıp, güneş gibi parlayan bölgesinde söz sahibi bir şehir haline dönüştüreceğiz.

Çankırı’mızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Çankırı’mızın sanayide, ticarette, eğitimde, sporda, sosyal hayatta ülkemizin geride kalmış illeri arasında yer alması hepimizi gerçekten üzüyor.

Çankırı’mızın seçilmiş milletvekillerinin sorunlara çözüm üretememesi, aksine Çankırı’mızın var olan değerlerini bile koruyamaması artık bir yenilenmenin ve değişimin geldiğinin işaretidir.

Kıymetli katılımcılar, Çankırı’nın içinden yetişmiş bir hemşehriniz olarak buradan beyan ediyorum ki, Çankırı’da doğdum, Çankırı’da yetiştim ve kalbi Çankırı için atan bir kardeşiniz olarak Çankırı’ma, ülkeme ve aziz milletime hizmet etmeye adayım.

Bu vesileyle büyük Türk milletinin, Çankırı’mın ve İYİ Parti’min bir neferi olarak 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerde 28. Dönem İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum.

Açık yüreklilikle belirtmek isterim ki siyasetteki öncelikli hedefim Çankırı’mıza ve dolayısıyla ülkemize hizmet etmektir.

Çankırı’mız Devletine milletine bağlı asil bir İç Anadolu şehridir. Bu güzel şehrin insanlarının işsizlik gibi, sağlık ve eğitim sorunu gibi, geçim sorunu gibi sorunlarla anılması benim yıllardır içimde kanayan yaradır. Bu duygularımla Çankırı’mızın ve Türkiye’mizin geleceğine birlikte imza atacağımız, çıkmış olduğumuz bu çetin yolda Millet İttifakı'nı iktidara taşımak ve Çankırı’mızı milletvekili olarak temsil etmek için sizlerin teveccühüne talibim. 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçimlerin devletimize, milletimize ve Çankırı’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Mübarek Ramazan-ı Şerif'in hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Allah yolumuzu açık etsin. Genel Başkanım Meral Akşener hanımefendinin ifadeleriyle 'Rabbim gayretlerimizi ibadetten saysın'. Hepinize teşriflerinizden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
29 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler