Çankırı'da kurban kesim ücretleri belirlendi

Çankırı'da kurban kesim ücretleri belirlendi

Çankırı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile kurban kesim ücretlerini açıkladı.

Çankırı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile kurban kesim ücretlerini açıkladı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlar gereği vatandaşlar, 50 TL’si İl Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyon hesabına aktarılmak üzere büyükbaş hayvan kesimi için 550 TL öderken, küçükbaş kurban kesimi için ise 120 TL ödeyecek.

KESİM ALANLARI AÇIKLANDI 

Kurban Bayramı’nda vatandaşların şehir merkezinde kesim yapabileceği alanlar açıklandı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca alınan kararlar doğrultusunda; Pazar Pazarı Belediye Mezbahası ve Esentepe Mahallesi kesimhanesi ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

KURBAN KESİMLERİ RANDEVU SİSTEMİ İLE YAPILACAK 

Çankırı Belediyesi, kurban kesimlerinin sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için randevu sistemine başladı. Belediye Mezbahada yapılacak kesimlerde vatandaşlar, 24 Haziran Cuma günü saat 08:00’den itibaren Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne müracaat ederek kesim yapılacak gün için sıra alabilecek. Küçükbaş kurbanların kesimi ise bayramın birinci günü mezbahaya geliş sırasına göre gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
13 Yorum