Çankırı'da 'pazar pazarı' pazartesi gününe alındı

Çankırı'da 'pazar pazarı' pazartesi gününe alındı

Koronavirüs salgınına karşı devam eden tedbirler kapsamında, pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanınca, 'pazar pazarı' da pazartesi günü kurulacak.

Çankırı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; yeni tip corona virüs salgınına karşı devam eden tedbirler kapsamında; hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı Pazar günü kurulacak semt pazarı, Pazartesi gününe alındı. Pazar Pazarı alanında kurulacak sebze ve meyve pazarı için Pazartesi günü Zabıta ekipleri de hazır bulunacak.  

Çankırı’da hafta sonları Aksu Mahallesi’nde kurulan halk pazarı ile köylü pazarı, pandemi süreci sebebi ile hafta sonları sokağa çıkma yasağı kaldırılana kadar Pazartesi günleri kurulacak. Cuma akşamları saat 21.00’den Pazartesi sabahları saat 05.00’e kadar devam eden sokağa çıkma yasakları süresince devam edecek uygulama kapsamında Zabıta ekipleri, Pazartesi günleri pazar alanında nizamın sağlanması ve hijyen koşullarının ihlal edilmemesi için denetimlerini sürdürecek. Çarşamba Pazarı ise yeni bir karara kadar aynı gün ve aynı yerinde kurulmaya devam edecek. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.