Çankırı'da şiddetli sağanak ve dolu yağış hayatı olumsuz etkiledi

Çankırı'da, akşam saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış sebebi ile Çankırı il merkezinde bazı cadde ve sokaklarda su baskınları yaşandı.

Çankırı'da, akşam saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış sebebi ile Çankırı il merkezinde bazı cadde ve sokaklarda su baskınları yaşandı. Vatandaşlar su baskınlarının yaşadığı sokaklarda zor anlar yaşadı.

Yağış ile birlikte harekete geçen ekipler, su baskınlarının olduğu caddelerde tahliye çalışması yaptı. Sağanak yağış sebebiyle de Çankırı kent merkezinden geçen Tatlı Çayı’nda su seviyesi yükseldi.

TATLIÇAY'DA YAPILAN DÜZENLEME
SEL ALTINDA KALDI

Tatlıçay'da Çankırı Belediyesi tarafından yapılan düzenlemenin su seviyesinin yükselmesi nedeniyle sular altında kaldığı görüldü.

Çankırı Belediye Başkanı Hakkı Esen de şehir merkezinde olumsuzluk yaşanmasını önlemek amacı ile belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları ve sel riskinin olduğu alanlarda incelemelerde bulundu.

Başkan Esen sosyal medya aracılığı ile yaptığı paylaşımda; "Aşırı yağış sonrası kentimizde meydana gelen su birikintilerine karşı tüm ekiplerimizle birlikte teyakkuz halindeyiz. Rabbim memleketimizi her türlü felaketlerden korusun." dedi.

ismail-hakki-esen-resim-06.jpg

YAĞIŞ YAPRAKLI VE ÇERKEŞ'DE DE ETKİLİ OLDU

Öte yandan, Yapraklı ilçesinde de kuvvetli sağanak yağışı etkili oldu. Taşan dere vatandaşlar tarafından görüntülendi. Çerkeş ilçesinde de yağan dolu hayatı olumsuz etkiledi.

hakki-esen-cankiri-resim-06.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
19 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler