Çankırı’daki boks şenliği sona erdi!

Çankırı’daki boks şenliği sona erdi!

8 Aralık tarihinde başlayan Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası bugün

yapılan final karşılaşmaları ile sona erdi.

Şampiyonanın son günü Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda yapılan final karşılaşmalarına sporseverlerin yoğun ilgisi vardı. Final müsabakalarını başta Ak Parti Çankırı milletvekili Nurettin Akman, Çankırı Valisi Şemsettin Uzun ve bazı bürokratlar olmak üzere çok sayıda sporsever de izledi. TRT-3’ten canlı olarak yayınlanan final maçları, Fenerbahçe Kulübü sporcularının 6 sıklette şampiyon çıkarması ile sonuçlandı.

Bugün yapılan final karşılaşmaları sonrasında sıkletlerinde şampiyon olan sporcular şunlar:

46 kiloda Mikail Çalışkan (BBA), 48 kiloda Aydın Sakal (FB), 51 kiloda Erdal İnanlı (FB), 54 kiloda Furkan Ulaş Memiş (TRB), 57 kiloda Kerem Gürgen (TSE), 60 kiloda Yakup Şener (FB), 64 kiloda Onur Şipal (FB), 69 kiloda Abdulkadir Köroğlu (TRB), 75 kiloda Adem Kılıçcı (FB), 81 kiloda Önder Özgül (FB), 91 kiloda Bahran Muzaffer (BRS) ve 91+’da Hamza Kendircioğlu (TSE) sıkletlerinde rakiplerini yenerek şampiyon oldular.

Şampiyona süresince başta Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Boks İl Temsilciliği göstermiş oldukları titiz çalışma ile kusursuz bir organizasyon ortaya çıkardılar. Bununla birlikte başta Hey Travel Trends olmak üzere Büyük Otel ve Baloğlu Pastaneleri de kentin tanıtımı konusunda organizasyona kurumsal destek verdiler.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler