Çankırılı Aslan ailesinin dramı, ATV ekranlarında çözüm arıyor!

Çankırılı Aslan ailesinin dramı, ATV ekranlarında çözüm arıyor!

Çankırı-Yapraklı'dan Aslan ailesinin Ankara’da yaşadığı

tüyler ürpertici cinayetin ayrıntıları ATV ekranlarından çözüm arıyor!

Çankırı’ya bağlı Yapraklı ilçesine bağlı Dereli bölgesindeki Çiçek Köyü muhtarlığına bağlı Kayapa mahallesinden (köyü) Ali Aslan’ın kızı, Mehmet Aslan’ın oğlu Ömer Aslan'ın eşi Sevgi Aslan’ın 25 Ocak’ta Ankara-Keçiören Çaldıran mahallesi Gözüpek sokaktaki evinin banyosunda, 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmesinden yaklaşık bir ay geçmesine karşın olayın faili hala bulunamadı.

Polisin yaptığı araştırma sürerken, başta Sevgi Aslan'ın eşi Ömer Aslan ile kızı Sevilay  Çalışkan son 15 gündür ATV ekranlarında Müge Anlı’nın “Tatlı Sert” programında “katil” ya da “katilleri” arıyor!

Geçen hafta başından bu yana ATV ekranlarında olayın tanıkları ve görgü şahitleri programa  “telefon” bağlantılarıyla katılarak, yaşanılan ve bugüne kadar çözülemeyen vahşice cinayet, programın diğer konuklarıyla birlikte çözülmeye çalışılıyor. İsterseniz gelin yaşanan vahşice olayın yaşandığı ilk günlere dönelim ve Ankara-Keçiören'deki olayı hatırlayalım.

16 YERİNDEN BIÇAKLANAN SEVGİ ASLAN BANYODA BULUNDU...
39 Yaşındaki Sevgi Aslan, 25 Ocak'ta Ankara Keçiören'de Çaldıran Mahallesi Gözüpek Sokaktaki evinin banyosunda, 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. 3 ay önce 18 yaşındaki kızı Sevilay'ı evlendiren, ardından 20 yaşındaki oğlunu askere gönderen Sevgi Aslan, 9 yaşındaki kızı ve eşiyle birlikte yaşıyordu. Ancak eşini uğurladıktan sonra evine gelen kişi ya da kişiler, genç kadının yaşamına son verdi. Akşam evine gelen eşi Ömer Bey, kapıda kalınca, yan komşunun banyo penceresinden kendi evine geçmeye çalıştı, o sırada kapıyı açan komşu Meryem Hanım evdeki dağınıklığı görünce hırsız girdi sandı. Evine giren Ömer Aslan ise eşini banyoda kanlar içinde buldu. Sevgi Aslan'ın kızı Sevilay, “Katil içimizde. Apartmandan ya da akrabalarınızdan biri” diyerek şüphesini ortaya koyuyor. Sevilay'ın bildiklerini anlatmadığını iddia ettiği kişi ise yan komşuları Meryem Hanım…

Sevilay, “Yan komşumuzla evlerimizin duvarı bitişik. Onlarda telefon çalsa bizde duyulur. Ama o sabah bizim evden hiç ses duymadığını söylüyor. Annem cama koşmuş, cam kanlar içinde… Vazolar kırılmış. Meryem annemin sesini nasıl duymaz? İlk gün babama annemin feryatlarını duyduğunu söylemişti şimdi yalanlıyor" diyor. Yan komşu Meryem Hanım ise suçlamalardan rahatsız…

Sabah saatlerinde öldürüldüğü sanılan Sevgi Aslan'ın 14:30'da hayatta olduğu ortaya çıktı. Olayını seyrini değiştiren ifadeler veren gizli tanık, "Sevgi Abla, 14:00-14:30 arası dükkanıma uğradı. Ayaküstü konuştuk. Markete gideceğini söyledi" dedi.

Ankara Keçiören'deki evinin banyosunda 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan 39 yaşındaki Sevgi Aslan cinayetinde olayın seyrini, gizli tanığın ifadeleri değiştirdi. Sevgi Aslan'ın yan komşusu Meryem Hanım, “Sabah 11:00'de Sevgi Abla'nın kapısının önünde bir erkeğe ait siyah spor ayakkabısı olduğunu gördüm. Camını tıklattım, perdeleri kapalıydı. Kimse açmadı. 15:00'de tekrar çıktığımda o ayakkabının kapının önünde olmadığını fark ettim" demişti. Bu açıklamalar üzerine Sevgi Aslan'ın sabah saatlerinde bir erkek tarafından öldürüldüğü sanılıyordu. Ancak ortaya çıkan gizli tanık bütün konuşulanların tersini söylüyordu. İddialar doğruysa sabah saatlerinde öldürüldüğü sanılan Sevgi Aslan, öğleden sonra hayattaydı…

'14:30'da yanımdaydı'
İşte gizli tanığın ifadeleri: "Pazartesi 14:00 civarıydı. Hava rüzgarlı olduğu için kapıyı kilitledim, televizyon seyrediyordum. Sevgi Abla kapıyı vurdu. Genelde uğrar bana… Markete, şuraya buraya gider… Aldım içeri, 'Ne yapıyorsun?' dedi, 'İyiyim abla, sen ne yapıyorsun' dedim. 'Ya havalar soğudu görünmez oldun' dedi. 'Abla hava çok soğuk' dedim. Pazartesi acayip soğuktu hava… 'Sizin dükkan çok soğuk. Küçük kız Sevilay'ın yanında da akşama gelecek, markete gidiyorum' dedi. Buradan çıktı gitti, ben gerini bilmem. Ben o gün Sevgi Abla'yı 14:30'da gördüm. Başka yere gider, beni alakadan etmez. Ertesi gün komiserler geldi, gördüklerimi anlattım…

'Elinde siyah cep telefonu vardı'
Ailesi Sevgi Aslan'ın eşini işe gönderdikten sonra 11:00'e kadar uyuduğunu söylüyordu. Ancak bir izleyicim, cinayet sabahı 08:40'da dershaneye birlikte gittiği arkadaşını almak için Sevgi Aslan'ın oturduğu binaya geldiğini, talihsiz kadını merdivenlerden inerken gördüğünü iddia ediyordu: "Elinde siyah cep telefonu ve sarı bir poşet vardı. Dairesinden telaşla çıktı. Arkadaşıma 'Acaba bir hastası mı var, çok telaşlı. Keşke sorsaydık bir şeye ihtiyacı var mı diye' dedim. Arkadaşım da 'Kızı yeni evlendi, belki ona gidiyordur' dedi. Telaşla cep telefonundan numara çeviriyordu. Poşetinin içinde kumaş gibi bir şey vardı. Üzerinde de siyah bir hırka vardı…"

'10:30'da evine giriyordu'
Sevgi Aslan'ın kızı Sevilay Çalışkan, bugüne kadar apartmandaki komşularını suçlamış, "Yan komşuda telefon çalsa bizim evden duyulur. Annemi 16 yerinden bıçaklamışlar, bu kadar insan nasıl duymaz" demişti. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan 12 numaralı komşusu ilk kez konuştu: "Sevgi'nin üst katında benim eltim oturuyor. Eltimin kızı o gün 10:30'da Sevgi'yi binadan içeri girerken görmüş. Tek başınaymış, üzerinde de hava soğuk olmasına rağmen sadece hırka varmış…"

'Annemin cep telefonu yoktu'
Sevgi Aslan
'ın 3 ay önce evlenen kızı Sevilay Çalışkan, "Annemi 10:30'da aradım, cevap vermedi. Doktorlar geldiğinde ortalama 8 saat önce öldüğünü söylediler. Annem o sabah dışarıda mıydı bilemiyorum. Arayan kişi annemin elinde telefon olduğunu söylüyor. Annemin cep telefonu yoktu. Gereksiz bulurdu cep telefonunu… Ev telefonumuz telsizdi ama evin dışında çekmiyordu. Onunla da çıkmış olamaz. Bunu yapan, annemin o gün yalnız olduğunu bilen biri…" diye konuştu.

Görgü şahitleri konuştukça çözülecek
Bütün bu açıklamalar neticesinde kafalarda birçok soru işareti oluştu. Sevgi Aslan'ın ailesinden gizlediği bir cep telefonu mu vardı? Yoksa Sevgi Aslan'ın elindeki cep telefonu kendisine misafirliğe gelen bir şahsa mı aitti? Sevgi Aslan sabah saatlerinde nereye gitmişti? Bütün bu soruların cevabı görgü şahitleri konuşmaya başladıkça ortaya çıkacak.

Not: Olayın cerayan ettiği 25 Ocak 2010 tarihinde, cinayetin ortaya çıkmasından sonra olay yerinden görüntüler, sitemizin "video" bölümünde izlenebilir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler