Çankırılı gençler Başkentte sahaya iniyor!

Çankırılı gençler Başkent'te sahaya iniyor!

Ankara'da yaşayan Çankırılı gençler 25 Nisan 2010 pazar günü (yarın) sahaya

iniyor. Çankırı Gençlik Derneğinin düzenlediği "Çankır Gençlik Futbol Turnuvası" yarın saat 10.00'da start alıyor. Keçiören / Sanatoryum'daki Fatih Terim Parkı içindeki iki halı sahada pazar günleri yapılacak olan maçlarla 5 hafta sürecek.

Organizasyonla ilgili düşüncelerini aldığımız Çankırı Gençlik Derneği Başkanı Bayram Polat şunları söyledi: 

Çankırı Gençlik Derneği olarak temel amacımız Ankara’da yaşayan Çankırılı gençlerin bir araya gelmeleri, birbirlerini tanımaları ve birbirlerine her alanda faydalı olabilmeleri idi. Bu doğrultuda bu güne kadar çeşitli faaliyetlerle bulunduk. Genç arkadaşlarımızın Ankara’da yaşamalarına karşın, ata toprakları Çankırı’nın gelecekte ne durumda olacağını belirleyecek bu organizasyonun birer parçası olmaları için mücadele ettik.

18 Nisan 2008’de resmi kimliğine kavuşturduğumuz derneğimizin 2. kuruluş yıldönümünü güzel bir etkinlikle taçlandıralım istedik. Öyle bir etkinlik olmalıydı ki Çankırılı gençleri bir araya getirmeli, kollektif hareket edebilme bilincini açığa çıkarmalı, tamamıyla gençlerin paylaşımları ile ortaya çıkan bir ürün olmalıydı. Ve nitekim öyle de oldu…

Çankırı Gençlik Derneği olarak yaktığımız bu kıvılcım gençler nazarında büyük bir ilgi görerek Çankırı Gençlik Futbol Turnuvasına dönüştü. Turnuvaya toplam 32 Çankırılı köy/ilçe/belde/stk vs. takımı katıldı. İlginin bu kadar büyük olmasına bizler de şaşırmadık değil. Turnuvayı saha ve zaman şartlarını değerlendirerek 32 takımla sınırlama durumunda kaldık. İnanıyorum ki bu organizasyon sadece bir futbol maçı olarak kalmayacak, Çankırılı gençlerin bir araya gelebildiğinin bir göstergesi ve özellikle de başkentte yaşayan Çankırılıların gelecekteki durumunun şekillenmesinde bir ilham kaynağı olacaktır. İlgi ve destekleriyle bir kar tanesinin büyük bir çığ haline dönüşmesini sağlayan gençlerimize ve turnuvamıza destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bütün hemşerilerimizi ve sporseverleri dostluk, kardeşlik ve centilmenlik içerisinde geçeceğine inandığım bu güzel organizasyona bekliyorum.”

Yarın (pazar) başlayacak olan turnuva maçları Fatih Terim Parkı içerisinde yer alan iki sahada, saat 10.00'da başlayacak ve akşam saat 18.00'de sona erecek. Turnuvaya seyirci ilgisinin de büyük olması bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler