Çankırılı gençler İstanbul gezisinden döndüler

Çankırılı gençler İstanbul gezisinden döndüler

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca,

gençlik merkezine üye gençlerin, tarihi ve kültürel özellikleriyle tüm dünyanın hayranlığını kazanan ve 2010 yılında “Avrupa Kültür Başkenti” seçilen İstanbul’u görmelerini sağlamak amacıyla 08 – 10 Ocak 2010 tarihleri arasında “İstanbul Tarih ve Kültür Gezisi” düzenlendi.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi yönetici, lider ve üyelerinden oluşan 20 kişilik kafile İstanbul’da Kız Kulesi, Anadolu Kavağı, Aziz Mahmut Hüdai Türbesi, Hz. Yuşa Türbesi, Çamlıca Tepesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Cami, Dolmabahçe Sarayı, Minia Türk, Eyüp Sultan Cami ve Piyer Loti başta olmak üzere birçok tarihi, turistik ve manevi mekanları görme fırsatı buldu. Boğazda vapur sefası da yapan gençler, ilk defa İstanbul’u görmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

Gezi hakkında bilgi veren Çankırı Gençlik Merkezi Müdürü Taner Kılıç “Gençlik merkezimizdeki etkinliklerimize katılan üye gençlerimiz arasından başarılı ve çevrelerinde sevilen gençler seçilmiş ve ödüllendirilmek amacıyla geziye götürülmüşlerdir. Gençlerimizi bilinçlendirme, tarihimizi ve ülkemizi tanıtma amaçlı bu tür geziler her yıl düzenli olarak tekrarlanmaktadır. Mart ayı içerisinde Çanakkale ve Bilecik illerini kapsayan tarihi bir gezimiz daha olacak. Bu geziye de Çankırılı 30 gencimiz faydalanacak.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler