Çankırılı iki şehide Devlet Övünç Madalyası

Çankırılı iki şehide "Devlet Övünç Madalyası"

Gösterdikleri sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve

yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek şehid olan Piyade Onbaşı Bayram Okçu ve piyade komando er Nejdet Demirel ’in babasına “Devlet Övünç Madalyası” verildi.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Devlet Övünç Madalya törenine Vali Şemsettin Uzun, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Bahri Akar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İsmail Duvan, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin ile çok sayıda askeri ve mülki erkânın yanı sıra şehitlerin Anne baba ve şehit yakınları katıldı.

Törende konuşan Vali Şemsettin Uzun, “Vatan ve Bayrak uğruna şehid düşen vatan evlatlarımızın ailelerine Devlet Övünç Madalyası vermek için buradayız. Bu memleketin subay astsubay ve askerin sırtında dirildiğini görüyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar diyorlar hayır o ateş bizleri de yakıyor. Bu kavgalar inşallah memleketi daha kötü yerlere götürmez. Son günlerde açılımlar derken ne hale geldik. Türkiye Cumhuriyeti bunları aşacak ve daha huzurlu hale gelecek. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Şehit Piyade Onbaşı Bayram Okçu ile şehit piyade komando er Nejdet Demirel ’in özgeçmişleri ve "Devlet Övünç Madalyası" verilmesiyle ilgili Bakanlar kurulunun kararı okundu.

Şehid Piyade Onbaşı Bayram Okçu’nun babası Hüseyin Okçu’ya ve şehid piyade komando er Nejdet Demirel’in babası Enver Demirel'e madalya tevcihi Vali Şemsettin Uzun ve Garnizon komutanı Topçu Kur. Alb. Bahri Akar tarafından yapıldı.

Şehid piyade onbaşı Bayram Okçu, 10.01.1983 doğumlu olup, Orta ilçesine kayıtlı. 09.09.2004 tarihinde Şırnak Dereköy mevkiinde teröristlerle çatışmada şehit oldu. Orta elmalık mezarlığına defnedilen şehidimiz bekar olup, 5 erkek ve 2 kız olmak üzere 7 kardeşi var.

Şehid piyade komando er Nejdet Demirel, 01.01.1984 doğumlu olup, Çankırı Merkez Ovacık köyü nüfusuna kayıtlı. 17 Mayıs 2005 tarihinde Siirt ilinde yapılan operasyonda mayına basması sonucu şehid oldu. 3 erkek ve 2 kız olmak üzere 5 kardeşi var.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler