'Terörist' listesindeki Çankırılı'nın da mal varlığı donduruldu!

'Terörist' listesindeki Çankırılı'nın da mal varlığı donduruldu!

Aralarında FETÖ ve PKK terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin yer aldığı 377 kişinin Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu.

Terörle mücadelede, terörü finanse eden kişi ve kurumlara bir darbe daha vuruldu.

Daha önce İngiltere'nin IRA'ya karşı uyguladığı, ABD'nin de 11 Eylül saldırılarından sonra hayata geçirdiği, terör örgütleriyle ilişkili kişi ve kurumlara yönelik mali yaptırımlar, artık Türkiye'de de etkin bir şekilde kullanılıyor.

TERÖRLE İLİŞKİLİ 377 KİŞİ VE KURUMUN
MAL VARLIKLARI DONDURULDU
Aralarında FETÖ ve PKK terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin yer aldığı 377 kişi ve kurum, kuruluşun Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu.

GÜLEN'DEN KARAYILAN'A BİRÇOK İSİM
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, FETÖ- DEAŞ ile PKK\KCK terör örgütü elebaşıları ve örgüt üyesi 377 kişinin mal varlıklarının dondurulmasına ilişkin kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.

Listeye göre FETÖ ve PKK terör örgütlerinin elebaşları ile sözde örgüt yöneticilerinden Fetullah Gülen, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Akın İpek, Duran Kalkan, Hidayet Karaca, Melek İpek, Mustafa Karasu, Ferhat Abdi Şahin, Sabri Ok, Fehman Hüseyin, Ahmet Kurucan, Ekrem Dumanlı, Musa Aşoğlu, Önder Aytaç, Mehmet Yalınalp, Selman Kuzu’nun mal varlıkları donduruldu.

LİSTEDE ÇANKIRILI TERÖRİST DE VAR
Resmi Gazete'de yayınlanan listede Fetullah Gülen, Cemil Bayık, Murat Karayılan gibi PKK ve FETÖ terör örgütlerinin elebaşları ile birlikte Çankırılı Hidayet Karaca'nın da yer alması dikkat çekti.

FETÖ Terör Örgütünün sözde üst düzey yöneticisi olduğu gerekçesiyle hüküm giyen Hidayet Karaca, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Çankırı'ya gelmiş ve zamanın AKP'li Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından samimi bir şekilde ağırlanmıştı...

dinc-karaca-cankiri-resim-04.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
43 Yorum