Çankırının 2008 yılı vergi şampiyonu Belediye Meclis Üyesi!

Çankırı'nın 2008 yılı vergi şampiyonu Belediye Meclis Üyesi!

2008 yılı vergi rekortmenleri geçtiğimiz günlerde

düzenlenen bir törenle ödüllerini aldılar. Tüzel kişilik dalında “2008 yılının vergi rekortmeni” sıralamasında ilk sırayı Nail Altıparmak aldı.

Vergi rekortmenleri listesinin “en tepesinde” ismini gördüğümüz “Mimar” Nail Altıparmak, bildiğiniz gibi Çankırı Belediyesinde Başkan İrfan Dinç’le birlikte ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçildi.

2004 yerel seçimlerinde Ak Partiden “Belediye başkan aday adayı” olan mimar Nail Altıparmak, “başkan adayı” olarak gösterilmeyince seçimlere, Belediye Başkan adayı İrfan Dinç’in “kontenjan” listesinde Belediye Meclis Üyesi adayı olarak yer aldı ve seçimleri kazanan Dinç’le beraber, Çankırı Belediye Meclisi üyesi olarak seçildi!

Mimar olarak Çankırı’da özel büro çalıştıran Çankırı Belediye Meclis Üyesi Nail Altıparmak, özellikle Belediye tarafından projelendirilen ve “Ak Merkez” olarak bilinen projede hem “çizen mimar” hem de “onama” makamında olması nedeniyle uzun süre kamuoyunda tartışmaların kaynağı oldu.

Belediye Meclis Üyesi, Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Mimar Nail Altıparmak ile ilgili tartışmalar Çankırı gündeminden hiç düşmedi! Altıparmak ile ilgili öylesi iddialar ortaya atıldı ki, sokaktaki sıradan vatandaşlar bile “projesini yaptığı arsaların ruhsat öncesi ve sonrasındaki imar çapları incelense, plan tadilatı yapılmadan projesi hazırlanmış tek bir bina yoktur” diyebiliyorlardı.

VE İŞTE O NAİL ALTIPARMAK, 2008 YILI VERGİ REKORTMENİ!
Bütün bu tartışmalar Çankırı’da yaşanmasına karşın tuhaftır ki, konuyla ilgili ne Ak Parti teşkilatı, ne de Belediye Meclisini oluşturan üyeler, Nail Altıparmak hakkında tek bir soruşturma, tek bir inceleme dahi başlatmadılar!

Ve ismi üzerinde “büyük tartışmalar” yaşanan Mimar Nail Altıparmak, pazartesi günü Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen törende, “Çankırı’nın vergi rekortmeni” olarak kürsüye çıktı ve ödülünü aldı!

Nail Altıparmak, Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı ünvanları ile birlikte mesleği olan “mimarlığı” öylesine bütünleştirmiş olmalı ki sonunda “vergi şampiyonu” olmayı da başarmış!

HATIRLATMA: Belediye Başkanı İrfan Dinç 28 Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde Ak Partiden “adaylık” müracaatı için “kayıt” parası bulamadığını defalarca zikretmişti! Şimdi resme iyi bakalım! Şubat 2009’da “adaylık” ücretini partisine yatıramadığını söyleyen bir Belediye Başkanı ve 2008 yılı “vergi rekortmeni” bir Belediye Meclis Üyesi, aynı Belediye çatısı altında “vatandaşına” hizmet vermenin mutluluğu yaşıyorlar…
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler