Çankırı’nın yeni yüzü nakış nakış işleniyor!

açık henüz tık yok!

Nasıl olsun ki? Takım Antalya’da sezon hazırlığında! Transferler hız kesmeden devam ediyor! “İşgöremez raporu” alan “dolmuşçular” bir bir sökülerek ellerindeki bavullarla Antalya yollarında görülüyorlar!

Hala ellerinde “tek atımlık” barut kalmış silahşörler gibi bizim “Hormonlu Süpermen” çaktırmadan sıkıyor!

“Futbolcular Genç’e, Genç futbolculara sahip çıktı” (!)

Canım benim! Sevsinler!

Bence "işgöremez" raporu alan futbolcular hazır boştayken “Başakspor” acilen kurulmalı ve işe de 2. Amatör Kümeden mücadeleye başlamalı!

Ben böylesi bir yapılanmaya "kişisel olarak" her türlü desteği vermeye hazırım!

“En büyük Başakspor! Başka büyük yok!”

Ama kulüp başkanlığına “Hormonlu Süpermen” kesinlikle getirilmemeli!

Neden mi? Neden olacak! Bir trilyon lira da orası açık verir! Çünkü, aşağısı kesmez! Amcam taktı mı bir trilyon lira takıyor! Rakam düşük olursa zannımca klası düşer herhalde!

Tartışmaların yoğun yaşandığı günlerde yüzüme karşı şunu söylemişti:

-Az para harcamak için formaları hem kalitesiz hem de kısa kollu yaptırmışlar!

Buradan “hormonlu süpermene” müjdeler vermek istiyorum:

-Formalar uzun kollu oldu! Ayrıca bir de bonus var!

Ne mi? Vallah billah uzun kollu formaların içinde tam tamına 8 tane futbolcu var!

Hele gel bi bak! Sen anlarsın! Bunlar şişme mi, yoksa manken mi?

Canım benim! Umarım bugünlerde uykularında bir problem yoktur! Haaa, bir de duydum ki Belediyede “Denetim Komisyonuna” seçilmişsin! Vah benim belediyem vah!

Kulübün 1 trilyon lira açık vermesine sebebiyet veren “Hormonlu Süpermen” kalkmış Çankırı Belediyesi Denetim Komisyonu üyesi olmuş!

İmdaaaaaaatttttt! Yetişiiiiiiiinnnnnn!

* * *

Bildiğiniz gibi yeni yılın ilk günlerinden itibaren Çankırı’da esnaf odaları genel kurullarını teker teker gerçekleştiriyorlar. Bugüne kadar gerçekleşen oda seçimlerinde, kayıtlı üyeler tercihlerini “değişimden” yana kullanıyorlar. Bunu alınan sonuçlardan rahatlıkla gözlemliyoruz. Oda seçimlerinin en önemlilerinden birisi geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşti ve Esnaf Odasında ipi Osman Karadeniz göğüsledi. Kahveciler ve Lokantacılar Odası seçimleri de oldukça çekişmeli geçti ve Ahmet Söğüt bu seçimi 12 oyla aldı.

Şimdi gözler Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerinde! Fiili olarak 34 yıldır Oda Başkanı olarak hizmet veren Haşim Uyanık’ın “görevi bırakma” kararı sonrası heyecan doruk noktada! Pazar günü gerçekleştirilecek olan bu seçimler için bugüne kadar sadece 1 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ali Baş adaylığını açıkladı.

Şoförler ve Otomobilciler Odası için, bir de hiç de alışkın olmadığımız türde “gizli aday” mevcut! Seçimlere sayılı günler kala harıl harıl çalışıyor ancak, henüz "ben adayım" diye herhangi bir açıklamada bulunmadı! O açıklamadı ama ben bu köşeden onun "aday olduğunu" açıklayayım! Kim mi? Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı koltuğunu "olaylı bir seçimle" geçiren ve halen o koltukta oturan Necati Akdoğan!

Özellikle Esnaf ve Kahveciler Lokantacılar Odası seçimlerinde hararetli bir şekilde “kaybeden” listelerin kazanması yönünde büyük gayretler gösteren Necati Akdoğan, cumartesi günü yapılacak olan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerine haftalardır yoğun bir şekilde “aday olarak” hazırlıklarını sürdürüyor! Hem de Esnaf Kefalet Kooperatifinin tüm imkanlarını kullanarak!

Elektriğini, telefonunu, suyunu, çayını, çorbasını, atını, arabasını!

Nasılsa “esnaftan” aldığı kredi komisyonları bol miktarda kasasında mevcut!

Tıpkı, geçen yıl Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde zamanın başkanı Cengiz Ericekli ve yönetiminin yaptığı türden davranışlara benzeş icraatler sergileyerek!

Her zaman yaptığım gibi yine “açıktan” ve “aleni” bir şekilde desteğim 1 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ali Baş’dan yana!

Ali Baş, pazar günü yapılacak olan seçimi kazanmalı! Hem de açık ara farkla kazanmalı ki, Çankırı’da bırakın "baronları”, onların yerlerine aday olabilecek “yetme baronlar” oturacak “koltuk” bulamamalı!

Ali Baş kazanmalı, çünkü; Çankırı’da yıllardır yaşanan sıkıntıların temelinde yatan “tamamen kişisel egoları tatmin” amacı taşıyan “koltukları işgal” bundan böyle geçit bulmamalı!

Ali Baş kazanmalı, çünkü; Oda yönetimlerinin yeni listeleriyle oluşacak olan Esnaf Kefalet Kooperatifi kongresinde Necati Akdoğan, bir daha o koltukta oturma şansı bulmamalı!

Çankırı esnafı bunun bilincinde hareket ederek, pazar günü yapılacak olan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerinde “birilerine” gereken dersi vereceğine olan inancım sonsuz!

Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.