'Çekirge Yılmaz'ın son marifeti!

Bitmeyen bir aşkın ebedi mekanı Adana; en büyük aşkı Demirspor'la bir kez daha ihanete uğradı...

Sınırsız ancak çok yanlış bir transfer oluşumuyla boşa giden paralar ve bir sezonda 3 teknik direktör değişikliğiyle zaten duvara vuran bir kargaşa yapı, Konya'da yeşil çimlere çakıldı...

Yirmi bir yılın özlemiyle, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'na, bu sütun aracılığıyla, Demirspor aşkıyla mektup yazan bendeniz, aslında adres yanlışlığı yaptığını huzurlarınızda açıkca itiraf ediyor..Mektup nam-ı diğer Çekirge Yılmaz Vural'a yazılmalıydı... Ve tümcelerin birinde şöyle demeliydim;

''Sevgili hocam; Sempatik davranışınıza, sürekli gülen yüzünüze ve espri yeteneğinize bir şey diyemem... Şovu çok seven, kamera takibini bir dedektif izi sürerek sektirmeyen kurnazlığınızı işinizin gereği eleştiremem... Ancak,üçüncü teknik direktör olarak geldiğiniz Adana Demirspor'a katkınızı tartışırım.., En azından penaltı atıcılarının birinci oyuncusunu seçme konusundaki yanlışlığınıza hayretler içinde parmak basarım.., Demirspor'un maç öncesinde penaltı çalışması yapmadığı ya da yeterince yapamadığı ortada..., Böylesine bir maçta tam üç penaltının tabir yerindeyse kale yerine dağlara taşlara gönderilmesi neyin nesi hocam?.. Bir tek golü Tiago atmışsa ve Brezilya'nın atış konusundaki ustalığı tescil edilmişse, birinci atıcı Tiago olmalıydı, diyorum.."

Senden beklenen, çok önemli iki karşılaşmayı salimen bitirmendi.,. Elazığspor karşılaşmasını nasıl geçtiğini biliyoruz... Endişelerimiz vardı ama Yılmaz Vural'ın şovla karışık motivasyon işlemi sahne alır diyordum yanıldım..

Ve sonuçta; başta Yılmaz Vural başka alanlarda sıçrayabilmek, oyuncular da yeni maceraları yaşayabilmek için kentten ayrılacaklar..

Ancak;

Hüzün, bu güzel kentte Adana'mda bilmem kaçıncı kez turunu atacak... Kimi zaman meyhanede, ya da bir lokantada... Belki de bir evde ya da kahvede... Duvar dibinde, sessiz kalan stadyumun boş tribünlerinde... Adanalı'nın göz yaşları pınar olmuş, kimin umurunda?

Yazık oluyor bu kentin futbol sever insanına , hemde çok yazık oluyor...

ÖNEMLİ NOT; Alanyaspor'a Süper Lig'de başarılar diliyorum..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.