Çerkeşe bağlı Belkavak köyünde korkutan yangın!

Çerkeş'e bağlı Belkavak köyünde korkutan yangın!

Çerkeş ilçesine bağlı Belkavak köyünde çıkan yangında 1 ev ile birlikte samanlık ve ahır

yandı. Çıkan yangında can kaybı olmadı. 

Çerkeş ilçesine bağlı Belkavak köyünde yaşayan İbrahim Akpınar'a ait evde elektrik kontağındaki bir arıza nedeniyle dün gece saat 03.30 sularında yangın çıktı. Kısa sürede tüm evi saran alevler daha sonra evin yanındaki ahır ve samanlığa sıçradı.

Yangın başta Çerkeş, Ilgaz ve Eskipazar Belediyesi İtfaiye Müdürlüklerine bağlı ekipler ve köylüler tarafından kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıktığı saatlerde evde eşi ve 5 çocuğuyla birlikte bulunan İbrahim Akpınar kendilerini kısa sürede dışarıya attılar. Yangında 1 ev, 1 samanlık ve 1 ahır yanarken 2 eşek ve 2 köpek telef oldu.

Evi yanan İbrahim Akpınar’a Çerkeş Kaymakamlığı tarafından köyde bir ev tutması ve kirasının Sosyal Yardımlaşma Fonundan karşılanacağı söylenildi.

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülürken, başta Belkavak köyü olmak üzere, bölgedeki köy evlerinin tamamına yakınında elektrik tesisatlarının oldukça eski olduğu ve benzer yangınların çıkabileceği endişesini taşıdıklarını belirttiler.

ÇERKEŞ KAYMAKAMI MUSTAFA ÇİT
BELKAVAK KÖYÜNDE...

Çerkeş Kaymakamı Mustafa Çit, bu sabah (19 Mart 2010) Belkavak köyüne giderek olay mahallinde gerekli incelemeyi yaptı. Kaymakam Çit'in İbrahim Akpınar'a Sosyal Yardımlaşma Fonundan nakdi yardım ile birlikte, bundan sonra yaşayacağı evin aylık kirasını ödenebileceğini bildirdiği öğrenildi. 5 çocuğu ile birlikte köyde boş olan bir eve yerleştirilen İbrahim Akpınar'a, başta köy sakinleri olmak üzere Çerkeş Kaymakamlığının yardım elini uzatması yaşanan olayın üzüntüsünü az da olsa hafifetiyor.

Öte yandan Hiçbir sosyal güvenceleri olmayan Akpınar ailesi için yardım kampanyası başlatıldı.
Başlatılan yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası Çerkeş Şubesinin 0070 11437564–5001 no’lu hesabını kullanabilecekler.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler