Cesur adımlar zamanı, hızlanıyoruz...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Güneş'in Koç Burcu'na geçmesiyle ve 22 Mart'ta Mars'ın Uranüs'le yapacağı dik açıyla hızlı, hareketli, canlı bir haftaya giriş yapıyoruz.

Öncelikle 20 Mart günü Güneş, Balık Burcu'ndaki yolculuğunu tamamlayıp Koç Burcu'na giriş yaptı ve yeni bir zodyak yılını başlattı. Hepimiz için güzel olmasını dilerim.

Sıfır (0) derece Koç, Zodyak üzerinde Güneş'in turunun başlangıç noktasıdır. Bu sebeple Koç başlangıçlarla özdeşleştirilir. Güneş'in Koç Burcu'na geçmesiyle hem ilkbahar hem de yeni bir döngü başlar.

Koç Burcu saf ve işlenmemiş bir enerjiye sahiptir. Dürtüseldir, direkttir, cesurdur, coşkulu ve heveslidir. Aksiyon ve girişimler Koç'un dinamikleridir. Bu önümüzdeki bir ay süresince hayatımıza hız, hareket, coşku ve heves gelecektir. Cesaretimiz, yaşam enerjimiz ve mücadele gücümüz artacaktır.

Balığın o soyut ve yoğun enerjisinden, duygusallığından, içe dönük enerjisinden sonra Koç her birimizi canlandıracaktır. Girişimlerimiz ve harekete geçmek istediğimiz konular konusunda son derece destekleyici bir dönem olacaktır.

Fakat bu dönemin de gölgesi, fazla dürtüsel ve fevri olup düşünmeden hareket etmektir. Cesaretimiz artacağı için fazla risk almaya eğilim gösterebiliriz. Ayaklarımızın yere sağlam bastığından emin olmakta fayda var. Aynı zamanda gereksiz çıkışlar, öfke ve agresyon da yine bu dönemin gölge yönü olacaktır. Fiziksel aktiviteyi artırarak ve doğada vakit geçirerek gölge yönü pasifize edebiliriz.

Haftaya Jüpiter ve Merkür'ün Balık Burcu'nda kavuşumuyla başlıyoruz. Rüyalarınız artmış olabilir. İletişim, seyahat, eğitim ve ticaret konusunda şanslı ve fırsatlı etkiler verir. Yakın çevrenizden destek ve fayda görebilirsiniz. Yakın akrabalarımız veya çocukluk arkadaşlarınızla iletişiminiz artabilir. Yeni kararlarınızı, sözleşme ve anlaşmalarınızı pazartesi gününe denk getirmeniz fayda sağlayacaktır. Hayallerinizi, yapmak istediklerinizi kafanızda tasarlayarak, planlayarak ve yeni kararlar alarak değerlendirebilirsiniz. Çok şanslı bir gün...

22 Mart günü Mars ve Uranüs arasındaki dik açı kesinleşiyor. 19 Mart'ta Venüs'le yaptığı açı da hâlâ etkisini sürdürüyorken kazalara, sakarlıklara, agresyon ve öfkeye dikkat etmek gerekir. Bize yüksek bir özgüven, cesaret ve aksiyon isteği verebilir ama fevri ve düşünmeden hareket etmemeye de dikkat etmek gerekir. Dünya genelinde ise uçaklar, uçak kazaları, patlamalar, savaşla ilgili gündemler ve yer kabuğu hareketleri verebilir. Tüm hafta bu açının ve Başak Dolunayı'nın etkisinde olacağız.

23 Mart günü ise Merkür ve Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Yaratıcılığımız, sezgilerimiz çok artarken, dalgınlık, unutkanlık, odaklanamama gibi durumlara da dikkat etmek gerekir.

Hoşgeldin ilkbahar, hoşgeldin yeni Güneş yılı...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.