Cezaevinin fueloiline dadanan fareler yakalandı!

Cezaevinin fueloiline dadanan "fareler" yakalandı!

Çankırı’da meydana gelen ve E Tipi Kapalı Cezaevinin

dolandırılmaya kalkışıldığı olayda, tartıya farklı kamyonları sokarak haksız kazanç sağlayan kişiler yakalandı.

Emniyet asayiş bülteninde yer alan bilgiye göre, Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevine şüphelilerin tankerle kalorifer yakıtı getirip, kantarda tarttıktan sonra boşalttıkları, şüphelilerin boş tankeri kantara tekrar tartmak için götürdüklerinde, kantarda görevli personel daha önce tartmış olduğu dolu tankerle, tartılmak için boş olarak getirilen tankerin farklı tankerler olduğunu fark etmesi “dolandırıcılık” olayını ortaya çıkardı.

Tartı görevlisinin daha önce dolu olarak tarttığı tanker yerine, kantara boş olarak farklı tankerin gelmesi üzerine, 155 ihbar hattını arayarak polisten yardım istiyor.

İhbar üzerine olay yerine gelen polisin başta tanker olmak üzere, şoför ve yardımcı şahsı yakalayarak gözaltına alıyor. Yapılan kısa soruşturma sonucunda başta M.İ., M.C., S.Ö., Y.Ö. ve Ö.Ö gözaltına alındı. Polisin yaptığı açıklamaya göre her iki tankerin tartılması sonucu aradaki farkın 6.4 ton olduğu tespit edilmiş. Bu durumda polis tarafından ortaya çıkarılan dolandırıcılığın tutarı yaklaşık 12 bin TL dolayında.

Tamamen "tesadüf" eseri ortaya çıkarılan olayın daha önceleri de gerçekleşip gerçekleşmediği yönünde polis tarafından çok yönlü bir araştırmanın yapıldığı da edinilen bilgiler arasında.


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler