Çorumda bir tecavüz olayı ve...

Çorum'da bir tecavüz olayı ve...

Çorum'da 16 yaşındaki E.Y. ile 15 yaşındaki E.G.’ye cinsel

istismar suçundan tutuklu yargılanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve Ensar Vakfı Çorum Şubesi eski Başkanı Zekai İşler hakkında, ikinci bir dava açıldı. Tacize uğradığını ileri süren kızlardan E.Y.’nin ablası 23 yaşındaki Ö.Y., “Zekai İşler 13 yaşımdayken bana da tecavüz etti” diyerek şikayetçi oldu. Sanık İşler ise, “Kendisinin gayri meşru ilişki yaşadığını biliyordum. Ailesinin ve kendisinin itibarı zedelenecek diye bana böyle iftira attı. Ö.Y., 2003 yılında vakfımıza geldi. Kendisini bu tarihten önce tanımıyorum. Böyle bir şey mümkün değil” diye konuştu.

2008 yılı Ağustos ayında Ensar Vakfına giden E.Y. ve E.G.’ye cinser istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve halen Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler’e ikinci bir dava açıldı. E.Y.’nin ablası Ö.Y.’nin “13 yaşımdayken Zekai İşler bana da tecavüz etti” diyerek savcılığa suç duyurusunda bulunulmasının ardından sanık hakkında Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci bir dava açıldı.

Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde taciz suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan İşler, tecavüz suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Adana’da yaşayan Ö.Y. talimatla verdiği ifadesinde, “2000 yılında ben 13 yaşındaydım, Zekai İşler vakıfa gelip gittiğim sırada bana sarkıntılık ediyordu. Bir gün benimle zorla ilişkiye girdi.” diye konuştu.

Ö.Y.’nin gayri meşru ilişki yaşadığını ve bu ilişkisinden de bir çocuk dünyaya getirdiğini söyleyen Zekai İşler ise, “Kendisinin gayri meşru ilişki yaşadığını biliyordum. Ailesinin ve kendisinin itibarı zedelenecek diye bana böyle iftira attı. Benim olaylarla hiçbir ilgim yok. Yalan söylüyor. Ensar Vakfı Çorum Şubesi zaten 2000 yılında kuruldu. Ancak tam kurulma tamamlanmadığı için faaliyete 2001 yılında geçtik. Ö.Y., Çorum İmam Hatip Lisesine 2001 yılında başlamış ve bu tarihe kadar da babasının imam olması nedeniyle merkeze bağlı Akyazı Köyünde yaşamış. 2003 yılında da vakfımıza gelmiştir. Ben kendisini 2003 yılından önce tanımıyorum. Böyle bir şey mümkün değil” dedi. (Kaynak: www.gazetevatan.com / Kemal Karadağ)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler