Çorumda vahşet yaşandı!

Çorum'da vahşet yaşandı!

19 yaşındaki Osman Karakuş, arkadaşlık teklifini kabul

etmeyen lise öğrencisi 16 yaşındaki Nilgün Erkmen adlı kızı sokak ortasında benzin döküp yaktı. Ağır yaralanan Nilgün Erkmen, Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Osman Karakuş (20) ise gözaltına alındı.

Olay bugün Çorum’un Buharaevler Mahallesinde meydana geldi. Mehmetçik Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi olan Nilgün Erkmen'e işsiz olan Osman Karakuş iddiaya göre arkadaşlık teklifinde bulundu. Reddedilen Osman Karakuş bugün okula giden Nilgün Erkmen’nin önüne çıkarak, “Neden benim arkadaşlık teklifimi kabul etmiyorsun” diyerek yanında getirdiği pet şişe içindeki benzini kızın üzerine dökerek ateşe verdi. Sokak ortasında alev alev yanan kıza çevredekiler müdahele etti. Çorum Devlet Hastanesine kaldırılan, başında ve göğsünde yanıklar bulunan Nilgün Erkmen’in durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olaydan sonra hastaneye koşan Nilgün Erkmen'nin babası Kemal Erkmen, Osman Karakuş'a lanetler okudu. Kemal Erkmen, "Ben böyle bir vahşet görmedim. İnsan bunu yapmak için cani olmalı. Kızım bana bir arkadaşının olduğunu ya da kendisini rahatsız eden bir kişinin olduğunu söylemedi. Ben kızımın sağlığını düşünüyorum. Gerekenleri polis yapacaktır" dedi. Nilgün E.'nin annesi Dudu E., kızını görmek için gittiği hastane koridorlarında çığlıklar atarak, fenalık geçirdi. Dudu E. "Kızım sana ne oldu. Sana bunu kim yaptı? Allah belasını versin. Yavrum ben senin bu halini de mi görecektim" diyerek feryat etti.

Nilgün Erkmen'e Çorum Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından durumunun ağırlığından dolayı Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

"HAZIRLIKLI GİTMİŞTİM, BENZİN DÖKÜP YAKTIM"
Olayın ardından Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Osman Karakuş, gözaltına alındı. Karakuş'un polisteki ifadesinde "5 aydır çıkıyorduk, ayrıldık, kendisine onu çok sevdiğimi ve tekrar biraraya gelmek isteğimi söyledim. Israrla reddetti, kolundan tuttum okula gitme bugün dedim. Hatalarımdan ders aldım, başkasıyla da çıkıyorsan onu bırakıp benimle çıkacaksın dedim. O da bana kimseyle çıkmadığını dersleriyle ilgilenmek istediğini söyledi. Seninle çıkmam bile hataydı, seni sevmiyorum beni rahat bırak, okula gideceğim dedi. Ben de hazırlıklı gitmiştim, benzin döküp yaktım " dediği öğrenildi. Karakuş, sorgusunun ardından adliyeye sevkedildi. (kaynak: ajanslar)
 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler