Dalan Hollandada kameralara yakalandı

Dalan Hollanda'da kameralara yakalandı

Ergenekon'un firari zanlısı Bedrettin Dalan Amsterdam'ın

en lüks otelinde görüntülendi.

Ergenekon davasının firari zanlısı Bedrettin Dalan, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Cihan Ajansı kamerasına yakalandı.

Geceyi ünlü Marriott Otelinde geçiren Dalan, bugün öğle saatlerinde taksi ile havalimanına hareket etti. Gazetecinin sorularını cevapsız bırakan Dalan, “Ben aranan biri değilim.” dedi

Türkiye'de ismi Poyrazköy cephaneliği soruşturması ile gündeme gelen İSTEK Vakfı Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan, bir günlük Amsterdam ziyaretinin ardından doktoru İlker Kayabeyoğlu ile Amsterdam Marriott Otel'den saat 11.26'da ayrıldı. Amsterdam'a kayıtlı ticari bir taksi ile ayrılan Dalan, saat 12.05'te Schiphol Havalimanı 2 nolu giriş kapısından çıkış yaparak Lufthansa 13.20 uçağı ile ülkeden ayrıdı.

Dalan, “benim yeşil pasaportum var kaçak değilim”
Bu arada kendisine “Sayın Bedrettin Dalan, Hollanda'ya hoş geldiniz. Hakkınızda Ergenekon davası ile ilgili iddiaları var. Neler söylemek istersiniz” sorusuna Dalan, “Çekmeyin!” diye önce uyardı. Sonra yanında bulunan Doktor İlker Kayaoğlu, “Neden çekiyorsunuz?” diye görüntü alınmasına engel oldu. Bederettin Dalan ise “Ben kaçak değilim. Aranmıyorum. Özgür bir insanım. Bakın Yeşil pasaportum ile dolaşıyorum. Lütfen, bu konuda benim hakkımda spekülasyonlar yapılıyor. Bunlara itibar etmeyin.” dedi.

Yanında bulunan Dalan'ın 'Doktor' olarak konuştuğu İlker Kayabeyoğlu, görüntü alınırken Dalan'ı korumaya çalıştı. Israrlı takip üzerine Bedrettin Dalan, “Bekleyin, geliyorum” diyerek kamerayı kapattırarak ve şunları söyledi. “Bakın çocuklar yapmayın. Kul hakkına giriyorsunuz. Bunları ben hak etmiyorum. Ben kaçak değilim. Ben özgürüm.” dedi.

Elinde yeşil pasaportunu göstererek yanındaki Doktor İlker Kayabeyoğlu'da görüntülerinin çekilmemesi yönünde ısrar eden Dalan, “Bunu affetmeyiz. Bakın bir daha yapmayın. Çekin buradan gidin.” şeklinde konuştu. Basın mensuplarının “Madem kaçak değilsiniz, neden Türkiye'ye gitmiyorsunuz?” sorusuna, elini sallayarak “Hadi oradan” diyerek hızlı bir şekilde havalimanının gümrük kapısına yöneldi. Dalan ve beraberindeki Dr. İlker Kayabeyoğlu, 2 nolu gümrük kapısından Amsterdam-Münih Luftansa LH 4695 uçağı ile 13.20'de hareket etti.

Ergenekon sanığı olarak aranan, savcılıların gözaltına alınmasını istediği Bedrettin Dalan Hollanda'nın başkenti Amsterdam Marriott Otelde kaldı. Bir taksici, İstanbul eski Belediye Başkanı, Yeditepe Üniversitesinin sahibi ve Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan'ı çarşamba akşamı saat 19.00 sularında Amsterdam'ın meşhur Hollanda gazinosunun bulunduğu Leidsplein'deki Marriot Otelden aldığını ve otele 10 dakika mesafede Hollanda Kraliyet Sarayı karşısında bulunan Singel 240 adresindeki Balans Oase masaj salonuna getirdiğini söyledi.

Amsterdam Balans Oase Masaj salonunda iki saat kadar kalan Dalan, taksi şoförüne, masaj sayesinde bir iki saat dinlenebildiğini ve masajdan sonra aldığı haplar ile ancak uyuyabildiğini söyledi. Taksicinin kendisine nereden geldiğini sorduğunda, Türkiye'den geldiğini ifade etti.

Amsterdam Singel 240 ve Radhuis Caddesi karşısında bulunan Balans Oase yetkilileri ve çalışanları da Bedrettin Dalan'ın bir arkadaşı ile masaj salonuna geldiklerini söyledi: Balans Oase Masaj çalışanı H.van Janssen “Saat 18.30 sularında yanında bir Türk arkadaşı ile bahsetmiş olduğunuz kişi masaj salonumuza geldiler. Şiddetli bel ağrılarının olduğu için masaj yaptırmak istediklerini söylediler. Yaklaşık 2 saat süre ile masajda kaldılar. Sonra bize teşekkür ederek ayrıldılar. Kendileri sadece bir defa geldiler. Sürekli gelirler mi onu bilemeyiz. Bu konuda yazılı bir kayıt yaptırmadılar.”

Marriott Otel Müdiresi: Bedrettin Dalan kendi ismine kayıtlı odada kaldı
Öte yandan Amsterdam Marriott Otel resepsiyon müdiresi, Bedrettin Dalan kendi ismine ait bir rezervasyonu olduğunu doğruladı. Akşam saat 21.00'da otelin lobisinden odasına yardımcısı olan bir Türk'le çıktığını söyledi. Otel yetkilisi, Dalan'ın ne kadar süreyle kalacağı konusunda, kişiye özel olduğu için bilgi vermedi.

Kaynak: mynet.com/Cihan

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler