Denetim Komisyonunu toplantıya çağırmıyorlar!

Denetim Komisyonunu toplantıya çağırmıyorlar!

Çankırı Belediye Meclisinde, 8 Ocak 2010 tarihinde Belediye Meclis Üyelerince seçilen ve

Belediyenin geriye dönük icraatlerini masaya yatırarak inceleme yapması beklenilen “Denetim Komisyonu”nun, görev süresi olan 45 günün tamamlanmasına sadece 3 gün kaldı!

Yasa gereği her yeni yılın Ocak ayında Meclisin yaptığı ilk toplantıda oluşturulan ve belediyenin geriye dönük icraatlerini denetlemek amacıyla “meclis üyelerince” oluşturulan Denetim Komisyonu, bu yıl da 8 Ocak’ta yapılan ilk toplantı ile oluşturulmuş ve 45 günlük yasal süresi başlamıştı.

Son olarak bu yıl oluşturulan 5 kişilik Denetim Komisyonuna da Ak Partili Celal Kaman, Fatma Öztürk, Rafet Alemdar ile MHP’li Hamdi Yorulmaz ve Kamil Çoban seçilmişlerdi.

Sözcü18.com Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre, seçilen Denetim Komisyonu üyelerinin, kendilerine verilen 45 günlük süre içerisinde bir ya da birden fazla sayıda toplanarak, Çankırı Belediyesinin geçmişe yönelik icraatlerini masaya yatırarak, gerek mali gerekse karar yönlerinden “var ise” eksiklikleri tespit etmeleri bekleniyordu!

GÖREV SÜREMİZ 28 ŞUBAT'TA BİTİYOR!
Ancak, işleyen sürece baktığımızda, Denetim Komisyonu üyelerine tanınan 45 günlük süre, hiç toplanamadan 28 Şubat 2010 tarihinde görev süreleri fiilen dolacak ve "yasayla kendilerine tanınan yaptırımları" ortadan kalkacak!

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Çankırı Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Hamdi Yorulmaz “Geçen 5 yıllık dönemde de bu komisyonlar hiç toplanmadan süreci tamamladı. Yasanın verdiği 45 günlük çalışma süresi son 5 yıldır sürekli boş geçti. Bununla birlikte geçtiğimiz yıllarda bu komisyona seçilmek için çok mücadele vermiştim. Denetim Komisyonuna sürekli olarak aynı isimler seçiliyordu! Bu yıl ilk defa komisyona üye seçildim. Ancak sizin de takip ettiğiniz şekilde Belediye Meclisinde seçilerek oluşturulan Denetim Komisyonu toplanmadan 45 günlük süre önümüzdeki 3 gün sonra yani 28 Şubat 2010 tarihinde tamamlanacak!” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler