Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı

Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı

Kara para aklama iddiasıyla gündemde olan Dilan Polat ile eşi Engin Polat ile birlikte 14 kişi düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

GÜZELLİK merkezi ve bakım ürünleri firmaları sahibi Dilan Polat ve Engin Polat, bir süredir yaşadıkları lüks hayatla Türkiye’nin gündemindeydi.

Çift, sosyal medyada paylaştıkları ultra lüks hayatları ve kara para akladıkları iddialarıyla gündemden düşmedi.

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurumu) ve vergi müfettişlerinin hazırladığı rapor, şaşalı yaşamın perde arkasını ortaya çıkardı.

MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialar üzerine Polat çiftiyle ilgili soruşturma başlattı.

"Resmi belgede sahtecilik" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerini aklama" suçları kapsamında başlatılan soruşturmada Polat çiftinin mal varlıklarına el konuldu.

.15 ŞİRKETTE İNCELEME

Vergi denetim raporları ve bazı iddialar üzerine başlatılan soruşturmada, savcılık 26 Ekim’de İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne de talimat verdi.

Polis ekipleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı müfettişleriyle Polat çiftine ait Ataşehir, Beykoz, Beşiktaş, Fatih ve Çekmeköy’deki 15 şirkette inceleme yaptı.

ÇİFTİN TELEFONLARINA DA EL KONULDU

Polis ve müfettişlerin incelmelerinde, şirket merkezlerindeki mali defterler, dijital kayıt cihazları ve çiftin telefonlarına savcılık kararıyla el konuldu.

GÖZALTI KARARI

İncelemeler devam ederken, Dilan-Engin Polat ve 12 kişi için gece gözaltı kararı çıkarıldı. Kararın MASAK ön inceleme raporunda yer alan "Tasfiye halinde 3 şirketten aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu, bahse konu paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği ve son aşamada Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığı tespit edilmiştir." tespiti üzerine çıkarıldığı öne sürüldü.

KARDEŞLER DE GÖZALTINDA

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talimatı üzerine saat 01:15’te İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da toplam 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu, Sezgin Polat ve Ahmet Gün’ün de olduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan iki kişi Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler