Diplomalar cepte, kepler havada!

Diplomalar cepte, kepler havada!

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2009-2010 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını törenle uğurladı.

Ballıca Kampusünde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Orman Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulundan mezun olmaya hak kazanan öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin tören alanına girişi ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Mezun olan öğrenciler adına birincilikle mezun olan Gökhan Arıcı yaptığı konuşmasında, “Uzun süren eğitim hayatımızın sonuna geldik. Bize bu imkanı veren velilerimize, öğretmenlerimize ve Cumhuriyeti hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, “Mezunlarımızı kutluyor, hepsini gözlerinden öpüyorum” diyerek konuşmasına başladı. Savaş, “Üniversite öğrenciye endeksi bir kurumdur. Bu yüzden bizim temel varlığımız sizlersiniz. Onun için sizlerin en iyi şekilde, en donanımlı şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Üniversitenin kısa zaman zarfında çok fazla yol aldığı ifade eden Prof. Savaş, “Bu sene içerisinde kuruluşu kağıt üzerinde olan Fen-Edebiyat Fakültesini kurduk ve beş bölümüne öğrenci aldık. Yeni üniversiteler arasında en fazla öğrenci alan üniversite konumuna geldik. Dokuz bölüm üzerine kurmayı düşündüğümüz Mühendislik Fakültesi de Bakanlar Kurulunda. En kısa süre içerisinde imzalanacak” şeklinde konuştu.

Mezun olan öğrenciler yemin seremonisinin ardından kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler