Diplomatlar Ilgaz'da yarıştı

Diplomatlar Ilgaz'da yarıştı

Ilgaz'da bulunan Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde, 12 ülkenin diplomatları ve yakınlarının katılımıyla 'Diplomatik Kayak Yarışı' düzenlendi.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de bulunan yabancı ülke temsilcileri için Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde kayak etkinliği düzenledi.

Çekya Büyükelçiliği, Ilgaz Kaymakamlığı ve Ilgaz Belediyesi’nin de katkısıyla gerçekleştirilen ‘Diplomatik Kayak Yarışı’ etkinliğinde, 12 ülkeden diplomatlar ve aileleri ile sporculardan oluşan 51 kişi kar üzerinde kıyasıya yarıştı.

Yarışların ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, etkinlikten dolayı katılımcılara teşekkür etti.

“BU GÜZELLİĞİ GÖRMELİSİNİZ”

Çankırı Valisi Ayaz, “Biz de elimizden geldiğince Belediyemizle ve Kaymakamlığımızla gayret göstererek faaliyetin gerçekleştirilmesini sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaz döneminde de bölgemiz güzeldir. Bu güzelliği görmelisiniz. Seneye de burada sizleri ağırlamak isteriz” dedi.

ilgaz-diplomatlar-yaristi-resim-02.jpg

BAŞKAN ÖZTÜRK: YABANCI DİPLOMATLARI
ILGAZ'IMIZDA GÖRMEK SEVİNDİRİCİ

Organizasyonla ilgili olarak Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ise yaptığı değerlendirmede; "Ülkemizde görev yapan yabancı ülkelerin büyükelçi ve yakınlarını Ilgaz'ımızda böylesi bir etkinlikte ağırlamak, onlara Ilgaz'ımızı tanıtmak bizim için çok önemli. Misafirlerimizi bölgemizden güzel ve hoş anılarla uğurladığımız için mutluyum. Benzer organizasyonlarla güzel ilçemizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Konuşmaların ardından 6 kategoride toplam 51 yarışmacı arasından dereceye girenlere ödülleri verildi. Dereceye giren sporcular, Dışişleri Bakanlığı tarafından da ödüllendirildi.

Ayrıca, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Ahmet Başar Şen de Çekya’nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek’e teşekkür plaketi sundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.